۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83602645
۰ نفر

برچسب‌ها

مرحله نخست راه دسترسی به تنگه‌کافرین احداث شد

ایلام- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: عملیات مرحله نخست احداث جاده دسترسی به تنگه کافرین در شهرستان بدره با اعتبار ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام عبدالمالک شنبه زاده اظهار داشت: پروژه احداث راه دسترسی تنگه کافرین در شهرستان بدره شامل بهسازی مسیر گردشگری و احداث جاده در مسیر این تنگه است.

وی افزود: راه دسترسی به تنگه کافرین به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین و پربازدیدترین جاذبه گردشگری شهرستان بدره بزرگترین طرح زیرساختی استان در حوزه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه راه دسترسی به جاذبه گردشگری تنگه کافرین به منظور تسهیل در خدمات رسانی به گردشگران بهسازی شده است، گفت: طول تنگه کافرین ۲ کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۷۰۰ متر است.

شنبه زاده یادآور شد: این تنگه در شمال شهر بدره در جاده ایلام به دره شهر قرار دارد و رودخانه ای در این تنگه جریان دارد که پس از عبور از آن در شمال تنگه به رودخانه سیمره می ریزد.

وی اضافه کرد: همچنین آثاری از معماری صخره ای دوران پیش از تاریخ در این تنگه به چشم می خورد که نشان از قدمت و اهمیت آن دارد.

تنگه کافرین در سه کیلومتری شمال شهرستان بدره به سمت دره شهر قرار دارد و جزو توابع این شهرستان محسوب می شود که با خود این شهر حدود ۱۵ کیلومختر فاصله دارد.

شهرستان بدره در جنوب استان ایلام یکی از مهمترین مناطق گردشگری استان به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =