۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83602632
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم رشد شاخص بورس در آخرین روز پاییز

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (‌شنبه) سه هزار و ۶۷۴ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۵۳ هزار و ۹۹۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۷۵۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۸۴ واحد افزایش به ۱۱۱ هزار و ۸۹۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۵۷ واحد رشد به ۷۴ هزار و ۷۴۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۹۸۴ واحد افزایش به رقم ۴۲۰ هزار و ۷۷۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۹۱۷ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۳۶۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۲۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۵۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۹۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۸۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۶۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۵۹ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۵۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 فولاد خراسان (فخاس) با ۱۳۲ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۷۳ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۶۴ واحد، لابراتور سازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۵۸ واحد، سیمان فارس و خوزستان با ۴۰ واحد و سیمان تهران با ۳۶ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین،‌ فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ایران ترانسفو و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۵۶۴  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی دماوند (دماوند)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)‌ بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، پالایش نفت لاوان (شاوان)،‌ بیمه کوثر (کوثر)، ‌توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد