۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83602604
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وارونگی دما، هوای همدان را ناسالم می‌کند

همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: وارونگی دما، پدیده غالب چند روز آینده در همدان است که به دنبال آن هوای این شهر تا روز سه‌شنبه آتی پایدار و همراه با آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعات آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با پایداری هوا و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: برای شامگاه شنبه، ابرهایی ضعیف بدون بارش، از لایه‌های بالایی آسمان همدان گذر می‌کنند و موجب ابرناکی هوا می‌شوند.

باقری‌شکیب عنوان کرد: تا روز چهارشنبه آتی دمای هوای بیشتر نقاط استان، روزانه بین یک تا ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در پدیده وارونگی دما، دمای سطح پایین زمین، کم‌تر از سطح بالا می‌شود، ادامه داد: صبح امروز /شنبه/ دمای هوای دشت میشان که ۲ هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، صفر درجه سانتی‌گراد، و دمای فرودگاه همدان با ارتفاع یک‌هزار و ۸۵۰ متر از سطح دریا، ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر ثبت شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و بهار با ۱۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =