۶۵ واحد تولیدی تعطیل در خراسان رضوی به چرخه فعالیت بازگشتند

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: در نتیجه فعالیت کلینیک کسب و کار در این استان و عارضه‌یابی واحدهای تولیدی، از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ واحد تعطیل در استان به چرخه تولید بازگشته و ۶۵۲ نفر دوباره صاحب شغل شده اند.

مسعود مهدی‌زاده مقدم روز شنبه در نشست با اعضای کارگروه کلینیک کسب و کار که در شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی برگزار شد افزود: با توجه به تفویض اختیار استانداری در خصوص سپردن کلینیک کسب و کار استان به شرکت شهرک‌های صنعتی برنامه‌ریزیهای مختلفی مبنی بر عارضه‌یابی واحدهای تولیدی و کمک به احیای واحدهای تعطیل یا نیمه تعطیل که در داخل شهرکهای صنعتی یا خارج از آن مستقر بودند انجام گرفت.

وی اضافه کرد: در این راستا مشکلات واحدهای صنعتی خراسان رضوی توسط اعضای کارگروه مزبور پایش و بررسی اولیه روی آنها انجام شد سپس موارد در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی مطرح و نسبت به آن تصمیم‌گیری شد و واحدها به دستگاه‌های اجرایی مرتبط  ارجاع داده شدند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: کلینیک صنعت با تاکید بر همکاری بین صاحبان صنایع از یک سو و شرکتها یا اشخاص حقیقی در امر مشاوره و مراکز علمی و دانشگاهی از سوی دیگر با هدف حل مشکلات صنایع و توانمند سازی آنها به منظور ارتقای بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده و ایجاد فضای رقابتی و توسعه بازار داخلی و خارجی راه‌اندازی شد و تمام تلاش این بوده تا مشکلات صنعتگران، کارآفرینان و فعالان اقتصادی در کمترین زمان ممکن و با کمک و هم افزایی دستگاه‌های مرتبط حل و فصل شود.

مهدی زاده مقدم افزود: کارگروه کلینیک کسب و کار خراسان رضوی برنامه دقیق و نظام‌مندی طراحی کرده و با نگاهی هوشمندانه و آسیب شناسی واحدهای صنعتی ارایه راهکار می‌کند تا مشکلات صاحبان صنایع با همراهی آنها برطرف شود.

وی ادامه داد: بهره‌وری تولید، ارتقای فناوری و نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات واحدهای صنعتی و ارتباط صنعتگران با شبکه‌ای گسترده از متخصصان صنعتی، اساتید دانشگاه، مراکز آزمایشگاهی و کارگاهی، خبرگان حوزه مدیریت و بازار بر اساس فرایندی نظام‌مند و چند منظوره از اولویت برنامه‌ها بوده است زیرا هم توانمندسازی واحدها را به همراه دارد و هم زمینه توسعه بازار داخلی و خارجی را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: تاکنون طی برگزاری ۲۸ نشست کلینیک صنعت، ۷۸۰ واحد صنعتی پایش و عارضه یابی اولیه شدند که از این تعداد ۴۰۰ واحد توسط کارشناسان و با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، تشکلهای بخش خصوصی و مشاوران مرکز خدمات کسب و کار بررسی شدند و راهنمایی لازم به منظور رفع مشکلات آنها ارائه شد که در نهایت منجر به احیای ۶۵ واحد تولیدی تعطیل شد.

مهدی زاده افزود: صنعتگران می‌توانند با تکمیل فرم عارضه‌یابی سریع قابل دریافت از وب سایت اینترنتی این  شرکت به نشانی http://rkhorasan.isipo.ir و تحویل آن به حوزه معاونت صنایع کوچک برای دریافت خدمات این شرکت اقدام کنند و یا با شماره تلفن ۳۵۴۲۴۴۱۳ تماس گیرند تا مشکلات آنها در کلینیک بررسی و برای برطرف شدن آنها راهکار ارائه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =