۲۱۸ مقاله بین‌المللی در دانشگاه مراغه منتشر شد

مراغه - ایرنا - رییس دانشگاه مراغه با اشاره به توسعه علمی و پژوهشی این دانشگاه در سال‌های اخیر گفت: در سال ۲۰۱۹، تعداد مقالات بین‌المللی منتشر شده این دانشگاه به ۲۱۸ مقاله افزایش یافته است.

محمدعلی لطف اللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقالات چاپ شده بین المللی این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، حدود ۱۸ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: براین اساس در سال ۲۰۱۸، در این دانشگاه ۱۸۵ مقاله (ISI) به چاپ رسیده بود که این مقالات با تلاش پژوهشگران در سال ۲۰۱۹ از افزایش چشمگیری برخوردار شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت، ۲۶۴ مقاله علمی در این دانشگاه به چاپ رسیده که براساس پیش بینی های انجام شده، در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۳۰۲ مقاله خواهد رسید.

لطف اللهی با اشاره به تنوع مقالات چاپ شده در رشته های مختلف گفت: تعداد مقالات پر استناد این دانشگاه در پایگاه WOS در سال ۲۰۱۹ پنج برابر بیشتر از سال های گذشته بوده است.

وی افزود: در طول یک سال اخیر، تاسیس کلینیک حقوقی دانشگاه و برگزاری دوره های مهارت آموزی از طریق مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای از جمله اقداماتی بوده که توسط این دانشگاه انجام شده است.

وی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه های پژوهشی با دانشگاه های کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، آلمان، قبرس، ترکیه، آذربایجان و پاکستان نشان دهنده رویکرد پژوهش محور این دانشگاه است.

وی اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و ۲۶۷ دانشجو در پنج رشته دکترا، ۳۵ رشته کارشناسی ارشد و ۲۱ رشته کارشناسی تحصیل می کنند.

لطف للهی افزود: همچنین ۱۴۴ نفر هیات علمی شامل ۱۲ استاد، ۲۸ دانشیار، ۱۰۰ استادیار و چهار مربی در زمینه آموزش دانشجویان این دانشگاه فعالیت می کنند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =