افتتاح نمایشگاه ۹۰ سال «روزگار محجوب»

تهران- ایرنا- نمایشگاه «روزگار محجوب» با محوریت۹۰ سال زندگی هنرمند پیشکسوت هنر معاصر ایران حسین محجوبی آغاز به کار کرد.

دومین نمایشگاه نگارخانه مهرسان با عنوان روزگار محجوب  به ۹۰ سال زندگی استاد پیشکسوت و صاحب‌نام هنر معاصر نقاشی ایران حسین محجوبی با حضور استادان مطرح این حوزه در گالری مهرسان افتتاح شد. کارهای ماندگار او در زمینه رشته معماری، طراحی و ساخت پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت و نیاوران لاله و جمشیدیه و خزانه همچنین اولین پارک های کویری ایران بخشی از پروژه های وی بوده است.
محجوبی در این مراسم از خاطرات کارنامه هنری خود از تجربه اولین تابلو نقاشی رنگ روغن خود گرفته تا فعالیت در حوزه های مختلف هنری سخن گفت. اولین اثر رنگ روغن محجوبی که آن را در سال ١٣٢٨ و در سن ١٩ سالگی نقاشی کرده در نمایشگاه روزگار محجوب ارائه شده است.


این نمایشگاه شامل مروری بر آثار و نکوداشت حسین محجوبی نقاش، معمار است که  از چهره‌های بین‌المللی هنر نقاشی است و مجموعه ای از آثار قدیم و جدید استاد را دربرمی گیرد.
جشن امضای کتاب و برگزاری کارگاه عملی از دیگر بخش های این رویداد هنری است که برگزار خواهد شد.
این دومین نمایشگاه نگارخانه پردیس مهرسان از زمان افتتاح است که تا ٢٧ دی ماه میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی خواهد بود.

 آیین افتتاح این نمایشگاه با حضور استادان و هنرمندانی چون علی شیرازی، طاهر شیخ الحکما، ایرج اسکندری، مصطفی ندرلو، جلال متولی، فاطمه چاوشی نسب، حسین نوروزی، نسرین عتیقه چی، فرهاد ابراهیمی، امیر سقراطی، نجوا عرفانی و دیگر هنرمندان عصر جمعه (۲۹ آذر) در گالری مهرسان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار فرهنگ