سه تن مواد مخدر در خراسان رضوی کشف شد

مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: سه هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر ظرف یک هفته اخیر توسط پلیس در نقاط مختلف این استان کشف و ضبط شد.

سردار محمدکاظم تقوی روز شنبه در حاشیه نمایشگاه کشفیات مواد مخدر در مشهد طی گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: هفته پیش یک باند مواد مخدر قصد انتقال مواد افیونی را از استانهای جنوبی کشور به خراسان رضوی داشت. 

وی ادامه داد: پلیس با شناسایی اعضای این باند سوداگر مرگ و کسب اطلاعات بهنگام در مورد برنامه آنها طی عملیاتی ویژه آنها را به دام انداخت و موفق به کشف و ضبط دو هزار و ۲۸۸ کیلوگرم مواد مخدر شد. 

 فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پنج قاچاقچی در چارچوب این عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر و سه دستگاه خودروی حامل مواد مخدر نیز توقیف شد.
وی همچنین وضعیت عمومی و نظارت بر مرزها را خوب و امن توصیف و بیان کرد: بطور معمول جریان قاچاق مواد مخدر در خراسان رضوی بارگیری و حمل آن از استانهای جنوب شرقی کشور به این استان است.
سردار تقوی افزود: امسال تاکنون با تلاش پلیس تعداد باندهای منهدم‌ شده قاچاق مواد مخدر در خراسان رضوی به دو برابر پارسال رسیده زیرا هدف، تلاش و برنامه نیروی انتظامی در این استان آن است که مرزهای جغرافیایی خراسان رضوی بطور پیوسته و موثر خط قرمز ورود مواد افیونی باشد.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۰ باب مکانهای مورد استفاده سوداگران مرگ برای عرضه و پخش مواد مخدر در سطح کلانشهر مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی توسط پلیس شناسایی و مهر و موم شده‌اند.  

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: در همین چارچوب طی چندین عملیات ماموران مبارزه با مواد مخدر استان ۱۴ هزار فدر معتاد متجاهر نیز از سطح کلانشهر مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی جمع‌آوری شدند.  
وی در ادامه کشف و ضبط ۱۱۴ هزار عدد قرص روانگردان را از ابتدای امسال تاکنون از دیگر اقدامات پلیس در خراسان رضوی ذکر کرد.

سردار تقوی همچنین به موضوع کیکهای آلوده اشاره و بیان کرد: با مشاهده موردی چنین موضوعی در دو سه نقطه خراسان رضوی پلیس به وظایف خود عمل کرده و پیگیریهای لازم را ترتیب داده است. رعایت نکات بهداشتی از سوی خانواده‌ها در این خصوص ضروری است و ارائه گزارشهای مردمی از مشاهده چنین موردی به پلیس در مقابله با آنها یاری می‌کند. 
وی افزود: سیاستگذاری کلان نیز پیرامون این موضوع در سطح کشور به دقت صورت گرفته و با جدیت در دست اجرا و پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =