بیش از ۳۵۰۰ بیمار خاص و نیازمند به خون در گلستان وجود دارد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل سازمان انتقال خون گلستان گفت: در این استان بیش از ۳۵۰۰ بیمار خاص و نیازمند به خون وجود دارد که از این تعداد، یک هزار بیمار دیالیزی و ۴۰۰ بیمار نیز مبتلا به تالاسمی هستند.

 سیدصادق بنی عقیل روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آزادشهر خاظرنشان کرد: بیماران دارای مشکلات خونی و نیز بسیاری از بیماران تحت درمان در بیمارستان‌ها نیاز به خون دارند سازمان انتقال خون در خط مقدم درمان است.

وی نیاز روزانه استان به خون را به ۲۰۰ واحد اعلام کرد و افزود: با توجه به نیاز مبرم استان به خون، مسئولان باید با درایت و آگاهی، سفیران سازمان انتقال خون باشند تا تعداد اهداکنندگان افزایش یابد.

مدیرکل سازمان انتقال خون گلستان بیان کرد: در گذشته تیم‌های سیار با حضور در شهرستان‌ آزادشهر  برای دریافت خون از اعطاکنندگان حاضر می شدند که به همت فرمانداری شهرستان و خیرین منطقه چندی پیش تیم انتقال خون در یک مکان مناسب استقرار یافت و در حال حاضر در روزهای شنبه و چهارشنبه پذیرای اهداکنندگان است.

دکتر بنی عقیل افزود: به دلیل عمر کوتاه خون و نیاز به آن از سوی بیماران و بیمارستان‌ها،نیاز به استمرار در اهدای خون داریم که از همین رو سازمان انتقال خون در خط مقدم درمان قرار دارد.

شهرستان آزادشهر با ۹۶ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =