۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1395
کد خبر: 83602469
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ ایثار و شهادت به جناح خاصی اختصاص ندارد

تبریز- ایرنا- امام جمعه هریس گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در تمام جریان‌های فکری حاکم است و به جناح خاصی اختصاص ندارد .

حجت الاسلام قهرمان احمدی روز شنبه در دومین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه باید برای ایثار و از خودگذشتگی ارزش فوق العاده ای قائل شد، گفت: در تمام دنیا سپاس و قدردانی از افرادی که با جان و ایثار و غیرت خود از ناموس و خاک کشورشان صیانت کرده اند قدردانی می شود.

امام جمعه هریس گفت: شهدا و خانواده های معظم شان عزیزترین قشر این جامعه هستند و باید به مقام شامخ این عزیزان ارزش فوق العاده ای قائل شد زیراکه تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران بر همگان واجب است و همه باید سنت بازدید و سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

وی  روحیه بالای خانواده های شهدا و جانبازان را بسیار ارزشمند دانست و یادآور شد: این روحیه برای همه ما عبرت انگیز است و باید الگویی برای جوانان ما باشد.

احمدی پیام شهیدان را ولایت مداری و توجه به ارزش های اسلامی برشمرد و گفت: باید در راستای آرمان های انقلاب، شهدا و بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبری معظم حرکت کنیم.

وی صبر و استقامت خانواده های شهدا و ایثارگران را الهام بخش آحاد جامعه دانست و خاطرنشان کرد: وجود چنین گنجینه های بی نظیر در جامعه همه  را ملزم به خدمت مضاعف و بی وقفه به مردم می کند و همواره دعای خیر و حمایت این عزیزان را افتخار می‌دانیم.

حجت الاسلام احمدی  ادامه داد: این فرهنگ از عصر پیامبر (ص) به عنوان یک اصل جا افتاده است و در همه زمان های ساری و جاری بوده و فرهنگ ایثار و شهادت در تمام جریانهای فکری حاکم است و فرق نمی کند از کدام جناح باشد.

امام جمعه هریس تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در درون سازمان شکل گرفته و نتیجه مثبت آن به بیرون سازمان انعکاس یابد و این نیازمند فعالیت همه جانبه است.

شهرستان هریس با حدود ۷۰هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =