۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83602457
۰ نفر

برچسب‌ها

هند از بازداشت ۷ جاسوس پاکستانی در نیروی دریایی این کشور خبر داد

دهلی نو-ایرنا- سازمان های اطلاعاتی هند روز شنبه از بازداشت ۷ کارمند نیروی دریایی این کشور به اتهام انتقال اطلاعات حساس در مورد حرکت کشتی های جنگی و زیردریایی ها به پاکستان خبر دادند.

نشریه "هندوستان تایمز" روز شنبه به نقل از سازمان های اطلاعاتی هند افزودند:هفت متهم به جاسوسی از مناطق مختلف ایالت ماهاراشترا و همچنین شهر مومبای بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش سازمان های اطلاعاتی هند، این گروه اطلاعات حساس در مورد  تنها ناو هواپیمابر هند به نام ای ان اس ویکرام ادیتیا را به سازمان های پاکستانی منتقل کرده است. همچنین فعالیت های مرکز فرماندهی شرقی هند که فعالیت های کشتی های چینی در منطقه اقیانوس هند را تحت نظر دارد به پاکستان منتقل شده است.

با این حال نیروی دریایی هند افشا شدن اطلاعات حساس در مورد تجهیزات مهم  این نیرو را رد کرده است.

نیروی دریایی هند در مورد بازداشت ۷ نفر به اتهام جاسوسی برای پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: در یک عملیات مشترک ، سازمان اطلاعات نیروی دریایی و سازمان های مرکزی اطلاعاتی هند، چند کارمند نیروی دریایی هند را در ایالت های ماهاراشترا و اندرا پرادش بازداشت کردند. این پرونده تحت بررسی است.

سال گذشته نیز دادگاه عالی دهلی نو  یک دیپلمات این کشور را  به جرم انتقال اطلاعات حساس به کشور پاکستان مجرم شناسایی کرد و وی را به زندان محکوم کرد.

هند و پاکستان هر دو یکدیگر را به ارسال جاسوس به خاک دو کشور متهم می کنند.

در سال گذشته  پلیس هند یک مقام در نیروی هوایی این کشور  را به اتهام انتقال اطلاعات حساس نظامی به پاکستان بازداشت کرد.

در سال ۲۰۱۸  پلیس هند یک باند جاسوسی سازمان اطلاعات پاکستان را در ایالت پنجاب این کشور بازداشت کرد.

همچنین در سال ۲۰۱۷  دادگاهی در ایالت اوتار  پرادش یک شهروند پاکستانی را به اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات پاکستان( ISI) به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

این درحالی است که پاکستان 'کلبوشان یاداو' شهروند هندی را به اتهام جاسوسی برای هند به اعدام محکوم کرده است.

ارتش پاکستان در بیست و یکم فروردین سال ۱۳۹۶ از صدور حکم اعدام برای 'کلبوشن یاداو' تبعه هندی متهم به جاسوسی در پاکستان خبر داد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =