۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 3048
کد خبر: 83602423
۰ نفر

برچسب‌ها

تورم بازار موجب افزایش شاخص بورس شده است

قزوین - ایرنا- سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: شاخص بورس در سال جاری ۷۰ درصد افزایش یافته که دلیل اصلی آن وجود تورم در بازار است.

عباس مراقی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تغییرات قیمت سهام شرکت‌ها بر روند صعودی یا نزولی بورس اثر مستقیم دارد و امروزه این تغییرات به سبب رشد اقتصادی نیست.
وی با بیان اینکه افزایش تولیدات، نقدینگی بیشتری را به شرکت باز می‌گرداند، اظهار داشت: افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی سبب بالا رفتن هزینه‌ها و افزایش هزینه‌ها موجب بالا رفتن قیمت نهایی محصول و ایجاد رشد تورمی در بازار بورس می‌شود.

سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین گفت:امیدواریم با تدابیر مسؤولان امر این چرخه معیوب تورم ساز هرچه زودتر از میان برداشته شود و بهتر است که این تأثیرات در اسرع وقت به حداقل ممکن برسد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت شاخص بورس استان قزوین در هفته گذشته خاطرنشان کرد: بورس اوراق بهادار قزوین در هفته‌ای که گذشت با تغییرات فراوانی روبرو بوده است.

سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین با اشاره به اینکه روز یکشنبه ۵۲ درصد ارزش کل معاملات به خرید سهام اختصاص‌ یافته بود، عنوان کرد: تعداد ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم به ارزش ۱۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال معامله شد.

مراقی خاطرنشان کرد: شرکت‌های فولاد و سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی بیشترین تعداد سهام و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه در روز دوشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۷۲ واحدی نسبت به‌روز گذشته به عدد ۳۴۴ هزار و ۴۸۷ واحد رسیده بود، افزود: در بورس اوراق بهادار قزوین نیز تعداد ۵۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم به ارزش ۴۲۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال معامله شد.

سرپرست بورس اوراق بهادار استان قزوین با اشاره به اینکه در این روز ۳۲ درصد ارزش کل معاملات به خرید سهام اختصاص یافت، تصریح کرد: برخی از شرکت‌های فعال در صنایع نفت، فولاد و خودروسازی بیشترین تعداد سهام و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

وی خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه نیز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش سه هزار و ۴۵۲ واحدی نسبت به‌روز گذشته به عدد ۳۵۰ هزار و ۳۲۳ واحد رسید.

مراقی اظهار داشت: در بورس اوراق بهادار قزوین نیز تعداد ۱۳ میلیون سهم به ارزش ۸۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال معامله شد.

استان قزوین حدود چهار هزار واحد تولیدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =