حامی سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در قصرشیرین هستیم

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصرشیرین گفت: به منظور معرفی آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان از سرمایه گذاران و فعالان این بخش حمایت می‌کنیم.

بهرنگ بابایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: قصرشیرین با داشتن آب و هوایی مطبوع در فصل زمستان و پاییز و همچنین بهاری زودهنگام، محلی مناسب برای گردشگرانی است که به این منطقه سفر می کنند.

وی اظهار داشت: قصرشیرین دارای آثار تاریخی فراوانی است که مجموعه کامل آثار دوره ساسانیان در این منطقه می تواند علاقه مندان به تاریخ کهن را به این منطقه فراخوانده که با این آثار آشنا شوند.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هم اکنون در قصرشیرین ۱۶۸ اثر تاریخی وجود دارد که ۶۶ اثر آن به ثبت رسیده که با توجه به بررسی و شناسایی صورت گرفته در بخش نفت شهر و سومار این آمار از مرز موجود فراتر خواهد رفت.

 وی، از مهم ترین آثار تاریخی ثبت شده در این شهرستان را  عمارت خسرو، چهارقاپی، کانال آبرسانی ساسانی، عمارت بان قلعه و کاروانسرای شاه عباسی نام برد.

بابایی ادامه داد: دعوت از تورهای گردشگری نیازمند ورود بخش خصوصی است که البته هم اکنون فعالان بخش گردشگری از بخش خصوصی در این شهرستان ورود پیدا کرده اند و تاکنون تورهایی از هم وطنانمان را برای دیدن آثار تاریخی شهرستان به این منطقه نیز داشته ایم که ما با اعزام باستان شناس برای معرفی کامل آثار قصرشیرین از آن ها حمایت می کنیم.

وی گفت: این تورها شامل تور نخلستان گردی و اعزام به مکان ها و دیدن آثار تاریخی بوده که پارسال در این خصوص در ۶ ماه دوم سال برنامه های خوبی داشتیم و امسال نیز تاکنون یکی ۲ بار این امر تحقق یافته است.

او ادامه داد: قابلیت های بخش گردشگری می تواند محوری برای ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای وضع معیشت مرزنشینان و همچنین معرفی این منطقه به خصوص برای رویداد بزرگ گردشگری ۲۰۲۰ باشد.

                                                                 

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز پرویزخان و خسروی هم مرز با ۲ حوزه کردی و عربی فعال است.