۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83602366
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۴ درصدی بارش‌ها در سال آبی جدید

تهران- ایرنا- میزان بارش‌های کشور تا هشتاد و هشتمین روز سال آبی جاری (اول مهرماه۹۸ تا انتهای‌ شهریور ۹۹) درحالی به رقم۸۷.۶ میلی‌متر رسیده که این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد کمتر شده است.

بر اساس آمارهای شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان بارش‌های کشور درحالی در روز بیست و نهم آذرماه به رقم ۸۷.۶ میلیمتر رسید که این رقم پارسال در همین بازه زمانی ۹۰.۹ میلی‌متر ثبت شده بود در عین حال این میزان بارش در مقایسه با میانگین دوره بلند مدت ۵۱ ساله که بارش۶۱.۳ میلی‌متری را ثبت کرده از رشد ۴۳درصدی برخوردار شد.

بالاترین میزان بارش‌ها در حوضه آبریزخلیج فارس و دریای عمان۱۵۸.۳ میلی‌متر ثبت شده که در مقایسه با بارش ۱۷۲.۱ میلیمتری پارسال از رشد منفی برخوردار شده و درعین حال نسبت به میانگین ۵۱ساله (۹۴.۶ میلیمتر) دارای رشد مثبت ۶۷درصدی است.

میزان بارش های حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان درحالی به رقم ۱۵۸.۳ میلیمتر رسیده که در استان هرمزگان تا روز بیست و نهم آذرماه ۱۳۱.۳ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده و در استان سیستان و بلوچستان هم ۵۰.۲ میلیمتر بارندگی شده است.

استان یزد نیز که بارش‌های کمی را تا پیش از بیست و نهم آذرماه دریافت کرده، معادل ۲۱.۲ میلیمتر بارندگی داشته و به این ترتیب روند بارش های کشور تا این روز بیانگر آن است که کل حوضه های آبریز بارندگی با نسبت های متفاوتی را تجربه می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =