تعداد واحدهای اقتصادی مشکل‌دار استان مرکزی ۴۵ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: واحدهای اقتصادی مشکل‌دار این استان به ۳۹ واحد رسیده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۷۴ واحد بوده، ۴۵ درصد کاهش یافته است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش‌های زیادی برای حل مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی و تولیدی این استان مرکزی صورت گرفته و این مهم با جدیت بیشتری نیز دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: ۳۹ واحد مشکل دار اقتصادی این استان دارای ۱۵۹ ماه حقوق معوق هستند که تعداد ماه‌های معوق این واحدها نیز نسبت به مدت مشابه قبل که ۲۸۸ ماه بوده، ۴۵ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: کارگران دارای حقوق معوق این واحدها چهار هزار و ۹۲۸ نفر است که تعداد آنها در سال گذشته هشت هزار و ۱۲۵ نفر بوده که بیانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

آبایی هزاوه گفت: بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار کشور در سامانه‌ای در وزارتخانه به ثبت می‌رسیدند و آخرین آمار ثبت شده در این سامانه از استان مرکزی ۸۲ بنگاه است.

وی توضیح داد: مقرر شده بود این سامانه به روز رسانی شود اما به دلیل تعریف سامانه جامع نرم‌افزاری  روابط کار این سامانه مدت‌ها است که به روز رسانی نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: بر این اساس بسیاری از رسانه‌ها و مسوولان ملاک ارزیابی‌ها را سامانه گذشته و ۸۲ واحد مشکل دار قرار می‌دهند که انتظار است ارزیابی‌ها بر اساس آمار واقعی باشد و سامانه جدید تعریف شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز هر چه سریعتر راه‌اندازی شود.

استان مرکزی با دارا بودن حدود سه هزار واحد اقتصادی، پایتخت صنعتی ایران محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha