۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83602332
۰ نفر

برچسب‌ها

شبکه آزمایشگاه خاک و آب ایران پیشگام در خاورمیانه

کرج - ایرنا - رییس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی با بیان ۱۹۹ آزمایشگاه خاک و آب دربخش‌های دولتی و خصوصی کشور داریم ،گفت : شبکه آزمایشگاهی ایران در این بخش در سطح منطقه خاورمیانه و بین المللی پیشگام است.

هادی اسدی رحمانی روز شنبه در آیین رونمایی از «سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاک شناسی» که با حضور معاونان وزیر جهاد کشاورزی در موسسه تحقیقات خاک و آب کشور واقع در استان البرز برگزار شد، افزود:  آزمایشگاه های خاکشناسی از دهه ۱۳۳۰ در کشور ایجاد شد که این آزمایشگاه ها ذیل این موسسه تجمیع شده اند به طوریکه ۳۱ آزمایشگاه در بخش دولتی و ۱۶۸ آزمایشگاه در بخش خصوصی فعالیت می کنند.

 اطلاعات و تحقیقات در این آزمایشگاه ها،‌ زیرساخت ها و داده های مورد نیاز برنامه ریزان در کشور را فراهم می کند.

اسدی  با اشاره به فعال شدن سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاه های خاکشناسی، افزود:‌ این سامانه همچون یک بانک اطلاعاتی است که داده ها در آن ذخیره می شوند به طوریکه آزمایشگاه ها داده های خود را وارد این پلتفرم کرده و کمک زیادی به این عرصه می کنند.

رییس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور همچنین به اجرای طرح ملی در دشت ۴۶ هزار هکتاری سیستان اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی در این طرح وظیفه دارد تا وضعیت معیشت را در این منطقه ارتقا دهد که موسسه تحقیقات خاک و آب هم باید قابلیت های خود را در آن جا به کار ببرد که نیازمند اطلاعات پایه است.

وی گفت:‌ موسسه در این منطقه مطالعات خاک شناسی را تکمیل کرده و بر مبنای آن تناسب اراضی را در حال اجرا است.

در این آیین از کتاب روش های تجزیه کود نیز رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =