۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 963
کد خبر: 83602326
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خسارت‌های ناشی از آبگرفتگی خوزستان پرداخت شود

اهواز - ایرنا - نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر دستگاه‌ها و ادارات باید برای تعیین خسارت‌های وارد شده به مردم خوزستان به خاطر آبگرفتگی در منازل ، وارد عمل شده و بررسیهای کارشناسی و پرداختها در سریعترین زمان ممکن انجام شوند.

آیت‌الله محسن حیدری شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی شهر اهواز اظهار داشت :مشکلات ایجاد شده برای مردم  به دلیل آبگرفتگی و ورود فاضلاب به منازل مسکونی یک فاجعه بزرگ است که باعث شده برخی از شهروندان این منطقه اثاثیه منزل خود را به پشت بامها منتقل کنند تا از آسیب و خرابی در امان بمانند.

وی ادامه داد : برخی از خیابانها و منازل تا ارتفاع خیلی زیادی زیر آب رفته و در خیلی نقاط هم معابر نشست کرده اند که باید برای اهالی این مناطق راهکار اساسی اندیشیده شود تا از این وضعیت خارج شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کمبود پمپ‌های مکش آب‌های خیابان‌ها گفت: پمپ‌هایی که از طرف شرکت ملی حفاری ، فولاد و سازمان آب و برق برای تخلیه آب های سطح شهر قرار گرفته است کافی نیست و باید حداقل سه برابر شوند تا هرچه سریعتر آبها را تخلیه کنند.

آیت‌الله حیدری بیان کرد: بر اساس دستور مقام معظم رهبری در خصوص حل مشکل آبگرفتگی شهر اهواز باید در کمترین زمان ممکن دولتمردان به قول‌هایی که داده اند عمل کنند و مردم اهواز به خصوص منطقه کوت عبدالله که در وضعیت بحرانی به سر می برند را از این مشکل نجات دهند.

وی با تاکید بر حوادث پیش رو از آبگرفتگی خاطرنشان کرد :در جریان آبگرفتگی سال گذشته یک کودک دبستانی به دلیل آبگرفتگی و بالازدن فاضلاب دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد و کسی هم پاسخگو نبود که با پیگیری های انجام شده خانواده وی به دادگستری معرفی شدند تا شکایت خود را پیگیری کنند.

بر اساس گزارش ایرنا عصر روز دوشنبه هفته گذشته با بارش باران در خوزستان بیشتر مناطق خوزستان از جمله اهواز دچار آبگرفتگی شدند که با گذشت پنج روز همچنان برخی از مناطق این استان درگیر آبگرفتگی هستند.

در پی آبگرفتگی مناطق مختلف خوزستان و بر اساس تصمیم مدیریت بحران خوزستان مدارس چندین شهرستان این استان در سه روز کاری پایان هفته تعطیل، و ادارات شهرستان های اهواز، آبادان وکارون نیز روز سه شنبه گذشته تعطیل اعلام شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =