۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83602290
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح دوشنبه‌ها با کتاب در کردستان جان می‌گیرد

سنندج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: سلسله برنامه و طرح دوشنبه‌های با کتاب با دعوت از دوستداران به کتاب و کتابخوانی در این استان برگزار می‌شود.

محمد عبدالملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از هفته جاری هر دوشنبه در سالن جلسات اداره کل برنامه‌های ویژه‌ای مانند نقد و بررسی کتاب، رونمایی از کتاب و نشست‌های کتابخوانی داریم.

وی با اشاره به اینکه از نویسندگان، شاعران، پژوهشگران، دانشگاهیان، دانشجویان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای حضور در این برنامه دعوت می‌شود، اضافه کرد: هدف از برگزاری این برنامه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمک به ارتقای سرانه مطالعه با بهره گیری از مشارکت و همفکری صاحب‌نظران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.

عبدالملکی با بیان اینکه نخستین برنامه از روز دوشنبه، ۲ دی ماه آغاز می‌شود، افزود: در این برنامه کتاب «پس کوچه های سنندج» که به قلم مرحوم عباس کمندی نگاشته شده و به همت انتشارات کالج چاپ و منتشر شده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: در این نشست دکتر ارسطو گویلی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان منتقد حضور دارد.

عبدالملکی با اشاره به اینکه دومین برنامه دوشنبه‌های با کتاب رونمایی از کتاب «تمثیل در شعر کردی» اثر بهروز خیریه است، گفت: این نشست در روز ۹ دی ماه برگزار می‌شود و در آن از کتاب مذکور رونمایی می‌شود.

وی سومین برنامه از سلسه برنامه دوشنبه های با کتاب را نقد و بررسی کتاب «مدارسی که یاد می گیرند» عنوان کرد و افزود: این کتاب توسط پیتر سنگه نگاشته شده و توسط هوشنگ امینی عزتی به فارسی ترجمه شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: کتاب مذکور در سال ۲۰۰۱ به عنوان کتاب برگزیده سال آمریکا معرفی شده و قرار است با حضور مجید شاه اویسی دکترای مدیریت کسب و کار و مدرس دانشگاه مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

عبدالملکی اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی آن را دارد که پیشنهادات علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای برگزاری هر چه بهتر این نشست‌ها را مورد توجه قرار دهد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =