۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۴
کد خبرنگار: 1824
کد خبر: 83602129
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۰۰ کیلومتر رکاب‌زنی به یاد جانباختگان زلزله بم

جیرفت - ایرنا - دوچرخه سواران تهرانی به مناسبت گرامیداشت سالروز زلزله بم مسیر یکهزار و ۱۰۰ کیلومتری از گواتر چابهار تا باغ‌شهر جهانی بم را رکاب می‌زنند.

هشت دوچرخه‌سوار که به‌ مناسبت گرامیداشت سالروز زلزله پنجم دی‌ماه ۸۲ بم، مسیر ۱۱۰۰ کیلومتری را از گواتر چابهار استان سیستان و بلوچستان به مقصد بم آغاز کرده‌اند شامگاه گذشته (جمعه) به قلعه‌گنج رسیدند.

هادی قربان‌زاده سرپرست این تیم دوچرخه سواری به خبرنگار ایرنا گفت: این حرکت فرهنگی ورزشی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره همه جانباختگان زلزله بم ترتیب داده شده که آغاز آن از گواتر، نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان بود.

وی افزود: در این سفر، مسیر شهرستان‌های چابهار، جاسک، جوخون، بشاگرد، گوهران و قلعه‌گنج را رکاب زده‌ایم و همچنین شهرستان‌های کهنوج، جیرفت تا بم را پیش رو داریم.

 قربان‌زاده ادامه داد: بزرگترین مزیتی که در این سفر با آن مواجه بودیم، میهمان‌نوازی مردم خونگرم و مهربان شهرستان‌های طول مسیر بود به عنوان مثال در منطقه گوهران بشاگرد خانه‌ای بود که ما برای صرف صبحانه به آنجا رفتیم و پیرمرد صاحبخانه با وجود تنگدستی‌اش برای ما صبحانه تهیه کرد و هنگامی که قصد داشتم پول صبحانه را پرداخت کنم، رفتار من را نوعی توهین به خودش عنوان کرد و من نتوانستم کاری انجام دهم جز اینکه برای قدردانی بغلش کردم و این حرکت، ما را تحت تاثیر گذاشت.
وی گفت : خانم معمارزاده با ۵۰ سال سن، تیم ما را همراهی می‌کند و اصالتا اهل بم است.
زمین‌لرزه بم، با بزرگی ۶.۶ ریشتر که در ساعت ۵:۲۶ بامداد روز جمعه پنجم دی‌ماه ۱۳۸۲ به مدت ۱۲ ثانیه شهر بم و مناطق اطراف آن در شرق استان کرمان را لرزاند.

زمین لرزه بم بعد از زمین لرزه رودبار، منجیل و طارم بیشترین تلفات انسانی (حدود ۳۰ هزار نفر) را در میان زمین لرزه‌های سده ۱۴ داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها