یک میلیارد تومان وام به معتادان پاک‌شده هشترود پرداخت شد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود با بیان اینکه به هر کدام از معتادان پاک‌شده ۳۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود گفت: در سالجاری یک میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به این افراد پرداخت شده است.

امین امینیان روز شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر هشترود افزود: همچنین معتادان پاک شده در صورت درخواست تحت پوشش بهزیستی شهرستان قرار گرفته و از خدمات و حمایت این نهاد برخوردار می شوند.
وی همچنین از کشف ۵۰ کیلوگرم تریاک و ۲۵ کیلو گرم حشیش و دستگیری ۱۴۸ نفر و تشکیل پرونده قضایی برای ۷۶ نفر و دستگیری ۲ نفر مواد فروش در هشترود در سالجاری خبر داد.
فرماندار هشترود به غربالگری ۳۸ هزار و ۴۳۳ نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال شهرستان خبرداد و گفت: نتیجه این غربالگری در ۲ هزار و ۹۸۳ نفر مثبت بود.

امینیان،  اجرای صحیح و دقیق طرح یاریگران زندگی را گامی موثر در راستای کاهش تقاضای مواد مخدر در شهرستان عنوان کرد و از اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس و دانشگاه های  شهرستان خبرداد و گفت: دانشگاه ها در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند.
وی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور سالانه بودجه ای خاص در اختیار دانشگاه ها قرار می دهد که باید در راستای مبارزه با این بلای خانمان سوز هزینه شود.
امینیان همچنین خواستار آموزش ۶ ساعته اجباری برای زوجین در زمینه اعتیاد شد و گفت: متاسفانه به علت کمبود اعتبار، تاکنون این کلاس ها برگزار نشده است.

شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =