۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83602115
۰ نفر

برچسب‌ها

تغییر میانگین دمای هوا در خراسان رضوی نامحسوس است

مشهد- میانگین دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی تا روزهای میانی هفته‌ جاری در حد یک تا دو درجه تغییر می‌کند لذا در این مدت تغییرات دمای هوا در استان نامحسوس است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر همین اساس بیشینه دمای دیروز هوا در شهر مشهد ۱۴ درجه سلسیوس بود که تا روز دوشنبه دوم دی ماه بین ۱۳ تا ۱۴ درجه در نوسان خواهد بود.

غلامرضا ضیاءشهابی افزود: میانگین دمای هوا از روز دوشنبه هفته جاری با افزایش ابرناکی جو در خراسان رضوی به میزان چند درجه‌ کاهش می‌یابد. 

وی ادامه داد: احتمال بارشهای رگباری در مناطق کوهستانی و نیمه شمالی خراسان رضوی بخاطر افزایش ابرناکی هوا وجود دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بررسی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد طی امروز ۳۰ آذر و فردا یکم دی ماه جوی آرام همراه با آسمانی صاف تا کمی ابری با مه صبحگاهی غبارآلود بر استان حاکم خواهد بود.

وی افزود: همچنین طی این مدت در شهرهای بزرگ و صنعتی استان خراسان رضوی حجم آلاینده‌های جوی با شیب ملایم "رو به افزایش" پیش‌بینی شده است. 

قوچان با کمینه دمای پنج درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای ۲۰ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بودند. 

بیشترین شدت وزش باد نیز طی همین مدت از فریمان با سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت گزارش شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =