آسفالت راه‌های روستایی در انتظار تامین قیر

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: چنانچه ۱۰۰ هزار تن قیر برای راه‌های روستایی تامین شود این امکان وجود دارد روزی ۲۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته در مدت ۶ ماه (معادل سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر)‌ تحویل شود.

به گزارش روز جمعه وزارت راه و شهرسازی، «رضا اکبری» افزود:در صورت تامین ۱۰۰ هزار تن قیر، ۱.۵ برابر تعهدات سازمان در قبال طرح «ابرار» (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) در مدت ۶ ماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال وظیفه ساخت و نگهداری راه‌های روستایی به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، با هدف ساخت ۱۳ هزار کیلومتر راه روستایی و تکمیل روسازی راه‌های روستاهای بالای ۲۰ خانوار محول شد.

وی ادامه داد: با اتکا به ماشین‌آلات و امکانات سازمان، دو هزار کیلومتر راه روستایی از بین پروژه‌های نیمه‌کاره شناسایی و مقرر شد اداره‌های کل در استان‌ها با هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و اکیپ‌های راهسازی آنها را تکمیل کنند.

اکبری، به روند اجرای طرح «ابرار» (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) اشاره کرد و گفت: برخی استان‌ها با استفاده از مشارکت محلی و دهیاری‌ها، عملیات خاکی را تمام و اعلام کردند که ظرفیتی برای تعریف راه‌های روستایی جدید وجود دارد.

وی افزود: با در نظر گرفتن نظرات و برآورد کلی نتیجه‌گیری شد که می توان به جای دو هزار کیلومتر، سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را آماده روسازی کنیم و در صورتی که قیر مورد نیاز به موقع تامین شود بتوان همه پروژه‌ها را تا پایان امسال یا پایان سال مالی ۹۸ به‌طور کامل تحویل داد.

سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار داشت: در جلسه با وزیر راه اعلام شد، اگر ۱۰۰ هزار تن قیر برای راه‌های روستایی تامین شود این امکان وجود دارد روزی ۲۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته در مدت ۶ ماه (معادل سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر)‌ تحویل شود.

اکبری گفت: برنامه‌ریزی شده تا بتوان بخشی از قیر مورد نیاز را از محل قانون بودجه و بخش دیگر را به صورت خرید مستقیم تامین کرد.

وی تصریح کرد: در صورت تامین قیر مورد نیاز، یک تحول عظیم در حوزه راه‌های روستایی رخ خواهد داد و در آن صورت توانسته ایم ۱.۵ برابر تعهد خود به رییس جمهوری را عملیاتی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha