۵ یادداشت‌تفاهم در اجلاس کوالالامپور امضا شد

تهران- ایرنا- درحاشیه برگزاری اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ در پایتخت مالزی، پنج یادداشت تفاهم افزایش همکاری میان کشورها و هیات های خارجی شرکت کننده دراین رویداد بین المللی منعقد شده است.

تارنمای مالایی میل روز جمعه در این زمینه گزارش داد:  مراسم انعقاد پنج تفاهم نامه توسط نمایندگان  و شرکت های دولتی شرکت کننده در اجلاس کوالالامپور۲۰۱۹ برگزار شد.

طبق این گزاش این تفاهم نامه ها با موضوع تبادل اطلاعات و فناوری در حوزه جوانان، امنیت غذایی، همکاری های رسانه ای، امنیتی و دفاعی بوده است.

یکی از اسناد تبادل شده میان هیات ها در برنامه "Work۴Malaysia"، مرتبط با همکاری یک شرکت ترکیه با طرف مالزیایی برای آموزش جوانان مالزیایی و ایجاد اشتغال برای انها در ترکیه است.

سند دیگر در زمینه همکاری دو شرکت مالزیایی و قطری در زمینه های کشاورزی و تولید مواد لبنی بوده است.

همچنین چهار شرکت مالزیایی، اندونزیایی، پاکستانی و ترکیه ای توافق کردند یک مرکز عالی تحقیقات و اکتشافات علمی و فناوری های های‌تک ایجاد کنند.

انعقاد یادداشت تفاهم همکاری میان دو شرکت تحقیقاتی مالزیایی و ترکیه ای فعال در بخش فناوری کامپوزیت و هوا- فضا  نیز از دیگر توافقات میان شرکت کنندگان در اجلاس کوالالامپور و اسناد تبادل شده در حوزه امنیتی و دفاعی بود.

علاوه براین سازمان های رسانه ای دولتی ترکیه و مالزی برای ایجاد یک مرکز ارتباطات به منظور مقابله با مساله اسلام هراسی در جهان یادداشت تفاهم امضا کردند.

 مراسم امضای این یادداشت تفاهم‌ها با حضور ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در کوالالامپور پایتخت این کشور انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =