امام جمعه کرمانشاه: آمریکا پشت پرده ناآرامی‌های اخیر بود

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه آمریکا را عامل تمام دشمنی‌ها علیه جمهوری اسلامی‌ ایران دانست و گفت: پشت پرده ناآرامیهای اخیر آمریکا بود؛ آنان اتاق فکر تشکیل داده بودند تا به ایران لطمه بزنند.

آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه، افزود: باید دشمنی‌های امریکا و لطمه هایی که به ایران اسلامی وارد کرده است را به مردم‌ به ویژه جوانان بازگو کنیم.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز تولید حضرت عیسی (ع) اظهار داشت: حضرت عیسی از انسان های والا است که از خصوصیات بزرگی برخوردار است.
آیت الله علما  افزود: کلمات و آموزه های حضرت عیسی بسیار آموزنده است که برای بشیرت رهنما می باشد.
امام جمعه کرمانشاه عنوان کرد: رییس جمهوری امریکا و دیگر رهبران جهان که مدعی مسیحی بودن هستند باید شبیه پیامبر این دین رفتار کنند.
آیت الله علما با بیان اینکه ضعفا و فقرا ولی نعمت ما هستند، گفت: دولت و ملت وظیفه داریم به ضعفا و فقرا خدمت و مشکلات آنان را مرتفع کنیم.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و توجه آن به جوانان گفت: همه ما وظیفه داریم‌ جوانان را کمک کرده و امور آنان را همچون ازدواج تسهیل کنیم.
آیت الله علما با اشاره به اهمیت نقش خانواده ها در تعلیم و تربیت گفت: علاوه بر مدارس و دانشگاه ها خانواده ها نیز باید در بحث تعلیم و تعلم انقلابی جوانان به طور جدی وارد شوند.
امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه خداوند تقوا را برای ما محور و اساس قرار داده است، گفت: تقوا وسیله نزدیکی به خداوند محسوب می شود و راه حق و باطل را به ما نشان         می‌دهد.
آیت الله علما افزود: رهبر معظم انقلاب و امام راحل با تقوا در مقابل این همه توطئه ها ایستادگی می کنند و برای انقلاب اسلامی پیروزی به ارمغان می آورند.
وی با تاکید بر رعایت حق اظهار داشت: مکتب اسلام پیروی تمام و کمال از حق را مورد تاکید قرار داده است و با این روش از مستضعفان حمایت می کند.