کاوه: آزادکاران ایرانی سطح جام باشگاه‌های جهان را حفظ کردند

بجنورد- ایرنا- مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: سطح فنی ششمین دوره مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان به میزبانی خراسان شمالی را آزادکاران تیم‌های ایرانی حفظ کردند و موجب ارتقای آن شدند.

ششمین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان از روز چهارشنبه در رشته فرنگی با حضور ۶ تیم داخلی و خارجی شامل بازار بزرگ ایران، سینا صنعت ایذه، گهرزمین سیرجان، جمهوری آذربایجان، هند و نماینده‌ای از ارمنستان در بجنورد آغاز شد که در دیدار پایانی فرنگی‌کاران، بازار بزرگ ایران موفق شد با نتیجه ۹ بر یک سینا صنعت ایذه را شکست داده و عنوان قهرمانی این دوره از پیکارهای کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان را کسب کند.

جام باشگاه‌های کشتی آزاد نیز از روز گذشته  نیز با حضور کشتی‌گیرانی از 5 کشور چین، جمهوری آذربایجان، هند، قرقیزستان وگرجستان و نیز تیم‌های ی بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در سالن ورزشی دانشگاه بجنورد، آزاد شد که تیم‌های بازار بزرگ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در پایان نخستین روز مسابقات ششمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان، با کسب ۲ پیروزی صدرنشین شدند.

«محسن کاوه» روز جمعه در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مقایسه با پیکارهای جام باشگاه‌های جهانی گذشته، رقابت‌ها سطح فنی بالایی ندارد ولی آزادکاران ملی کشور در تیم‌های بازاربزرگ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه کشتی خوب و فنی، سطح این پیکارها را به تنهایی حفظ کرده‌اند.

 وی گفت: اگر چه فدراسیون با رایزنی، تیم‌های مطرح و سطح بالایی را به این مسابقات دعوت کرد و آنها حضور نیافتند ولی نقطه قوت این رقابت‌ها بر خلاف دوره‌های گذشته، حضور اکثریت آزادکاران ملی کشور است.

کاوه در خصوص سطح فنی تیم‌های خارجی شرکت کننده در این دوره از رقابت‌ها، افزود: نماینده کشتی آذربایجان در برابر تیم داخلی بازار بزرگ ایران مشخصا ضعیف ظاهر شد ولی در مقابل تیم‌های دانشگاه آزاد مازندران و اترک خراسان شمالی، رقابت هم سطحی را داشت.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد، این رقابت‌ها را پیکاری تدارکاتی جهت آماده‌سازی ملی‌پوشان برای بازی‌های المپیک 2020 توکیو دانست و گفت: از آنجا که اکثریت آزادکاران ملی در این رقابت ها حضور دارند و کشتی‌گیر نام آشنایی حضور ندارد بنابراین می‌توان گفت این گونه رقابت‌ها معمولا صحنه انتخاب نیست.

وی در خصوص تیم‌های ملی نوجوان و جوانان، گفت: ترکیب کادر فنی تیم ملی نوجوانان و جوانان در فروردین ماه سال جاری  مشخص می‌شود و امیدواریم با نگاه ویژه به رده‌های سنی نوجوانان و جوانان بتوانیم امسال نتایج درخشانی کسب کنیم.

کاوه، میزبانی ششمین دوره رقابت‌های جهانی کشتی را قابل تحسین دانست و گفت: اگرچه این رویدادها می‌توانست در سطح بالایی برگزار شود اما همین که استان خراسان شمالی با کمترین زیرساخت‌های ورزشی این رویداد بین‌المللی را مدیریت کرد، قابل تقدیر و تحسین است و این امر نشانه تعامل و همکاری سازنده بین مسوولین استانی و مردم ورزش دوست خراسان شمالی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار ورزش