۲۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83601448
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تبادل آتش در مرزهای پاکستان و هند تلفاتی برجای گذاشت

اسلام آباد - ایرنا - یک روز پس از هشدار اسلام آباد نسبت به آنچه که اقدامات تحریک آمیز دهلی نو خواند، مرزهای هند و پاکستان شاهد درگیری های جدیدی بود که تلفاتی به بار آورد.

رسانه های پاکستان امروز (جمعه) به نقل از ارتش این کشور گزارش دادند: بر اثر آتشباری و حملات خمپاره ای مرزبانان هندی به خاک پاکستان در خط مرزی کشمیر، 2 غیرنظامی پاکستان کشته و سه مرزبان زخمی شدند.

ارتش پاکستان اعلام کرد نیروهای این کشور در پاسخی تلافی جویانه، مواضع مرزبانان هند در آن سوی مرز را هدف قرار دادند.

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان روز گذشته (پنجشنبه) در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد، نسبت به آنچه که وی تحرکات مشکوک هند خواند، ابراز نگرانی کرد.

این هفتمین نامه اسلام آباد به شورای امنیت از زمان تشدید تنش ها با دهلی نو پس از نبرد هوایی 2 کشور در هشتم اسفند ماه سال گذشته است.

قریشی گفت: سازمان های اطلاعاتی پاکستان تحرکات مشکوک هند در نوار مشترک مرزی و برداشتن حصارها در پنج نقطه مرزی را ردیابی کرده و به اعتقاد ما چنین اقدامات تحریک آمیزی، باعث نگرانی است.

تنش ها میان پاکستان و هند به عنوان رقیبان سنتی در جنوب آسیا، که با تصمیم دهلی نو برای لغو امتیازات ویژه منطقه جامو و کشمیر، تشدید شده بود، در روزهای اخیر با تصویب لایحه شهروندی در هند که اسلام آباد آن را مغایر با قوانین بین المللی و خطری برای تشدید بحران پناهجویان می داند، وارد مرحله جدیدی شده است.

گزارش رسانه های پاکستان حاکی از نگرانی مقام های سیاسی و نظامی این کشور نسبت به هرگونه وقوع رخداد ناگوار میان پاکستان و هند و درگیری های احتمالی در نوار مشترک مرزی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =