نمایشگاه بزرگ از هبوط تا ظهور در بندرعباس گشایش یافت

بندرعباس - ایرنا - درآستانه کنگره یک هزارو ۵۰۰ شهید هرمزگان نمایشگاه بزرگ از هبوط تا ظهور گشایش و سایت اطلاع رسانی کنگره هم شامگاه پنجشنبه در محل مسجد جامع بندرعباس رونمایی شد.

این نمایشگاه دارای بخش‌های مختلفی همچون از زمان هبوط حضرت آدم (ع) تا قیام ۱۵ خرداد ۴۲، جنایات ساواک و موزه عبرت و بخش دفاع مفدس است که با بهره‌گیری از تصاویر و طرح‌هایی به شیوه نقالی روایت می شوند.

علاوه‌بر تصاویر ادوات نظامی و مجسمه های شنی هم در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته و سعی شده با فضا سازی دروان دفاع مقدس و همچنین شکنجه‌های ساواک برای بازدید کنندگان ملموس باشد.

ایران اسلامی همه مولفه‌های یک قدرت اقتصادی را دارد

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه بزرگ از هبوط تا ظهور فرصتی برای آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با وصیت‌ها، پیام شهدا و فرصتی برای تجدید میثاق با شهیدان است و این جامعه را برای استمرار مسیر شهدا بیمه می‌کند.

سردار محمدرضا نقدی ادامه داد: هرمزگان دارای شهیدان اسطورهای مانند شهید دارا و شهید رییسی است که به جنگ استکبار جهانی رفتند و جا دارد یک بار دیگر این تاریخ پر افتخار را مرور کرده و با شهدا تجدید عهد کنیم.

وی اشاره کرد: برنامه‌های کنگره یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان از امشب آغاز می‌شود و در هفته پیش رو به اوج خود می رسد و امید می‌رود پس از این کنگره شاهد حرکت‌های جوشان فرهنگی بیشتری در این استان باشیم.

وی همچنین به نبرد و رویارویی با دشمن در عرصه اقتصادی پرداخت و گفت: ایران اسلامی همه مولفه‌های یک قدرت اقتصادی همچون نیروی انسانی جوان، منابع و ذخایر انرژیُ دانش و علم و فناوری را دارد.

وی ادامه داد: باید این منابع را بابرنامه‌ریزی، کار و تلاش و به فعلیت برسانیم.

استاندار هرمزگان هم گفت: برپایی این نمایشگاه  زمینه ساز بازخوانی خاطره‌های دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بوده و با توجه به محتوای غنی آن افراد بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.

فریدون همتی افزود: برگزاری این نمایشگاه ارتباط خوبی بین جوانان، مردم و فضای آن زمان ایجاد می‌کند و با توجه به مسیر انقلاب اسلامی که دشمنان درپی ضربه زدن به آن هستند لازم و ضروری بود.

وی اشاره کرد: راهی که مردم انتخاب کرده‌اند از مسیری می‌گذرد که شهدا عبور کرده‌اند و برای حفظ انقلاب اسلامیُ‌آرمان ها و ارزش‌های اسلامی خون‌های بسیاری تقدیم شده است و هر کجا و زمان نیاز باشد باز هم خون می‌دهیم تا این مسیر حفظ شود.

وی بیان داشت:روحیه شهادت طلبی و ایثار همچون گذشته در جامعه وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =