۲۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۷
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83601136
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر صنعت: مشکلات بیش از ۶ هزار واحد تولیدی کشور بررسی شد

اصفهان- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکلات بیش از ۶ هزار واحد تولیدی و صنعتی کشور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های مختلف بررسی شد.

رضا رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی رازی شهرضا در جمع خبرنگاران با بیان‌اینکه ۱۰ درصد از صنایع کشور در استان اصفهان قرار دارد، افزود: با این حال، وضع اصفهان نسبت به سایر استان‌ها بهتر است و صنایع آن مسائل و مشکلات کمتری دارند.

وی با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانیم که واحدهای تولیدی مشکل‌دار را به چرخه تولید بازگردانیم، اظهار داشت: مسائل و مشکلات قابل حل صنایع و واحدهای تولیدی کشور را بطور جدی پیگیری می‌کنیم و از هر طریق ممکن از جمله اعطای تسهیلات، استمهال، تامین نقدینگی و تامین مواد اولیه درصدد رفع مشکلات آنها هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برخی از واحدهای تولیدی با مسائلی فراتر از این موارد درگیرند و به نوسازی فناوری و خطوط تولید، پیداکردن بازار و رفع مشکلات سهامداری نیاز دارند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی کشور برای پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل مواجهند که مشکل آنها در ستاد تسهیل، استانداری‌ها و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است.

رحمانی همچنین با اشاره به وظایف وزارت تحت امر خود در راستای رفع آلودگی هوا خاطرنشان کرد: تکلیف خود می دانیم که در حوزه صنعت کشور، از عوامل آلوده‌کننده هوا کم کنیم.

وی ادامه داد: امسال بخشی از خودروهای قدیمی از رده خارج و خودروهای جدید، کم مصرف و غیرآلاینده جایگزین آنها می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پیگیری جدی این اقدام در سال‌های آینده تاثیر مهمی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت، یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت نفت برای گازسوز کردن خودروهای عمومی در روزهای گذشته امضا کردیم و ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه‌جویی به این امر اختصاص یافت.

رحمانی تاکید کرد: برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا ، تکلیف قانونی داریم تا ۱۰ درصد از تولید موتورسیکلت‌ها در کشور، برقی باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در سفر یک‌روزه به استان اصفهان از تعدادی  شرکت‌های واقع در شهرک صنعتی رازی شهرستان شهرضا بازدید کرد و در نشست با فعالان اقتصادی و صنعتگران شهرستان‌های شهرضا و دهاقان حضور یافت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به استان اصفهان با حضور در مجتمع فولاد مبارکه خط تولید فولاد "API" تختال‌های نفت و گاز ترش را نیز افتتاح کرد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha