آذربایجان‌غربی ظرفیت تبدیل شدن به قطب صنعتی را دارد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: نیروی انسانی متخصص، وجود پتانسیل بالا و امکانات موجود این استان ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به یک استان و قطب صنعتی را دارد.

بهنام شهدی روز پنجشنبه در بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در ارومیه افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی باید با همکاری و تلاش بر این امر اهتمام لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: تقویت واحدهای تولیدی صنعتی و نقش آن در ایجاد اشتغال برای جوانان استان مورد تاکید است و تسهیل و رفع موانع تولید برای صنعتگران استان از اهم وظایف دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی به مادر بودن صنعت حمل و نقل در بین سایر صنایع اشاره کرد و بر مرتفع کردن مسایل و مشکلات ناوگان حمل و نقل استان و جوان‌سازی این ناوگان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هم‌مرز بودن این استان با سه کشور به عنوان کریدور شرق به غرب مطرح است و باید از این ظرفیت استان در تولید محصولات با کیفیت و مورد نیاز منطقه، توجه به بسته‌بندی محصولات و معرفی آن به منطقه در راستای تقویت صادرات غیرنفتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

«شهدی»، افزود: باید رفع موانع تولید در راستای رونق چرخ اقتصادی آذربایجان‌غربی مورد توجه قرار گیرد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی، از واحدهای تولیدی و صنعتی مارال صنعت ارومیه، شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان‌غربی و شرکت تولیدی اروم تریلر بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها نیز قرار گرفت.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.

از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ واحد صنعتی راکد استان به چرخه تولید بازگشتند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این تعداد به ۶۰ واحد افزایش پیدا کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =