بایدن همچنان نامزد محبوب دموکرات‌ها است

تهران-ایرنا- نتایج  یک نظرسنجی جدید نشان داد که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا همچنان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها است و میزان حمایت از «الیزابت وارن» سناتور آمریکایی به سطح قبل از پیشتازی او در پاییز گذشته رسیده است.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای ان بی سی نیوز، این نتایج که حاصل نظرسنجی مشترک این رسانه آمریکایی و روزنامه وال استریت ژورنال است حکایت از آن دارد که بایدن مورد حمایت ۲۸ درصد از رای دهندگان دموکرات است.

در مقابل «برنی سندرز» سناتور مستقل از ایالت ورمونت مورد حمایت ۲۱ درصد از رای دهندگان و حمایت از الیزابت وارن ۱۸ درصد است.

حمایت از الیزابت وارن در مقایسه با میزان حمایت از وی در نظرسنجی اکتبر (مهر) پنج نقطه کاهش یافته و در مقایسه با اوج حمایت از او در سپتامبر (شهریور) ۷ نقطه کاهش نشان می دهد.

این نتایج که با ضریب خطای ۴.۸۴ درصد بدست آمده است، حمایت از «پیت بوتیجیج» شهردار شهر«ساوت بند» ایالت ایندیانا را ۹ درصد و حمایت از سناتور «امی کلوباچر» از مینه سوتا را ۵ درصد نشان می دهد در حالی که «مایکل بلومبرگ» شهردار سابق نیویورک و «اندرو یانگ» تاجر آمریکایی فقط توانستند به ترتیب حمایت ۴ درصدی و ۳ درصدی رای دهندگان را کسب کنند.

این نتایج همزمان با آمادگی هفت نفر از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری برای برگزاری جلسه مناظره در پنجشنبه شب (به وقت محلی آمریکا) اعلام شده ونشان می دهد که پایین ترین درصد حمایت از «تولسی گابارد» از هاوایی و «کوری بوکر» سناتور ایالت نیورجرسی با تنها دو درصد آرای حمایتی رای دهندگان بوده است. بقیه نامزدها از جمله «تام استایر» میلیاردر آمریکا، «جاستین کاسترو، مایکل بِنِت» و بقیه فقط یک درصد یا کمتر از آرا را کسب کردند.

جایگاه حمایتی بایدن در این نظرسنجی بیشتر به دلیل حمایت از او نزد آمریکایی های آفریقایی تبار (حمایت ۵۰ درصدی) بوده است. حمایت این گروه از الیزابت وارن ۱۵ و سندرز ۸درصد بود. بعلاوه ۳۸ درصد آمریکایی هایی که بالای ۵۰ سال سن داشتند از بایدن حمایت کردند. حمایت این قشر از الیزابت وارن و سندرز به ترتیب ۱۴ و ۷ درصد بود.

نظرسنجی ان بی سی و وال استریت در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۶ آذر ( ۱۴ تا ۱۷ دسامبر) از طریق تماس با تلفن همراه ۹۰۰ نفر از افراد بالغ انجام شد.

۱۳ آبان ۹۹ مصادف با سوم  نوامبر ۲۰۲۰ پنجاه و نهمین انتخابات چهار سال یک بار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای انتخاب رئیس جمهور به همراه معاون او برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =