توسعه ورزش، راهکاری اساسی برای رفع مشکلات حوزه سلامت است

تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: برای برون رفت از مشکلات حوزه سلامت، راهکاری جز توسعه ورزش وجود ندارد.

پیروز حناچی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات فوتبال حِرَف و مشاغل که توسط سازمان ورزش شهرداری در ایوان شمس برگزار شد به تبیین رویکرد شهرداری در حوزه ورزش همگانی پرداخت و افزود: آمارهای نگران کننده ای در حوزه سلامت شهروندان از جمله چاقی مفرط، دیابت و کم تحرکی ارایه می شود که که بسیاری از تهرانی ها به آن ها مبتلا هستند.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس، یکی از اولویت شهرداری را توسعه ورزش همگانی و فراگیر کردن آن بین اقشار مختلف قرار داده و البته برای این منظور برنامه ریزی های مدونی در سازمان متولی ورزش همگانی – سازمان ورزش شهرداری - شکل گرفت.
وی فراهم آوردن فضای مناسب برای ورزش کردن را از وظایف مدیریت شهری برشمرد و در عین حال، شهروندان را به نقش دوسویه خود در توسعه ورزش توجه داد.
حناچی گفت: این امر(گسترش ورزش همگانی) جز با مشارکت مردم، محقق نمی شود و همه باید بخواهیم.
تجربه موفق در مسیر ساخت آینده ای روشن  
مجید فراهانی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با ابراز خرسندی ازبرگزاری رقابت های اصناف و مشاغل، اظهار داشت: تجربه موفق برگزاری این مسابقات، ما را بر آن داشت تا با نهادینه کردن این برنامه، بودجه و اعتبار خاصی برای رقابت های سال آینده در نظر بگیریم.  
وی از هدف گذاری سال آینده برای حضور ۱۰۰ تیم ورزشی شامل مشاغل مختلف خبر داد و افزود: ترویج ورزش همگانی از وظایف مدیریت شهری است و یکی از راه های ورود به این حوزه، مشارکت گسترده صاحبان اصناف و مشاغل مختلف است، ما برای دوره پنجم این مسابقات، از اتحادیه ها، صاحبان اصناف نیز دعوت می کنیم تا در این رقابت ها حاضر و مشارکتی گسترده داشته باشند.
کاهش هزینه های درمانی با توسعه برنامه های ورزشی 
سمیه حاجوی شهردار منطقه ۷ نیز این رقابت ها به میزبانی منطقه تحت امر وی در مجموعه ورزشی شهد شیرودی برگزار شده بود، از عزم مدیران شهری برای گسترش ورزش بین اقشار مختلف به منظورایجاد شهری سالم و بانشاط سخن گفت.
وی با اشاره به افزایش سرانه فضاهای ورزشی در این منطقه، از زیرساخت هایی همچون برپایی ۴۰ ایستگاه تندرستی بانوان و آقایان، برگزاری دو جشنواره ویژه افراد سندروم داون، حضور ورزشکاران محلات در بیش از ۳۰ رشته ورزشی در قالب المپیاد و پارالمپیاد خبر داد و اظهار امیدورای کرد در آینده نه چندان دور، مردم کشورمان با روزی ۱۵ دقیقه ورزش همگانی، به میانگین استاندارهای جهانی برسند.
همچنین حضور مادر و برادرشهید مهدی رضایی مجد از خانواده معزز این شهید ورزشکار، تجلیل و قدردانی شد.

همچنین در این مراسم مجید رباطی سرپرست سازمان ورزش، بهنام ابوالقاسم پور پیشکسوت فوتبال، بیژن ذوالفقار نسب و پرویز مظلومی  شرکت داشتند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها