حمایت از فلسطین بخش ثابت سیاست خارجی الجزیره خواهد بود

 تهران – ایرنا- رییس جمهور منتخب الجزایر امروز (پنج شنبه) پس از ادای سوگند در مراسم تحلیف، با حمایت از مسئله فلسطین گفت که حمایت از این کشور از ارکان اصلی و بخش ثابت سیاست خارجی الجزیره خواهد بود.

 به گزارش خبرگزاری رسمی الجزایر (واج)، "عبدالمجید تبون" در این مراسم که در کاخ "الامم" الجزیره (پایتخت) برگزار شد، اظهار داشت که حمایت از فلسطین تا زمان محقق شدن حقوق این ملت ادامه خواهد یافت .

 وی که برای ۵ سال آینده رییس جمهوری الجزایر خواهد بود خواستار پایان دوره اختلاف و آغاز گفت وگو میان نیروهای سیاسی کشورش شد و به مردم وعده داد اصلاحاتی متناسب با خواسته های آنان در قانون اساسی ایجاد کند.

مبارزه فراگیر با فساد یکی دیگر از وعده هایی بود که عبدالمجید تبون در مراسم تحلیف خود به مردم داد.

تبون گفت که کشورش در امور دیگران دخالت نمی کند و هرگز اجازه دخالت در امور کشورش را نمی دهد .

🔹رئیس جمهور جدید الجزایر اظهار داشت ، کشورش از ثبات در لیبی حمایت می‌کند، چه دیگران خوششان بیایید یا نیاید.

وی تاکید کرد که مشتاقانه منتظر هسستیم که برادرانمان در سوریه، عراق و یمن بر مشکلات خود پیروز شوند.

او، همچنین مسئله جنجالی صحرای غربی را «تصفیه استعمار» نامید که باید تمام شود
عبدالمجید تبون که پنجشنبه گذشته در هشتمین انتخابات ریاست جمهوری بعد از استقلال این کشور از فرانسه بعد از ۱۰ ماه اعتراض های خیابانی روی کار آمد، بعد از یک هفته می رود تا دولت جدیدی را به ملت این کشور آفریقایی معرفی و ثابت کند که با وجود برخورداری از پست های قبلی در دولت رئیس جمهوری مخلوع، با سیاست ها و روش های متفاوتی وارد میدان سیاست شده است.

اعتراضات خیابانی یک سال اخیر در این کشور که فروردین ماه امسال حتی به پایان حاکمیت ۲۰ ساله بوتفلیقه بر این کشور نیز انجامید، بیشتر در مخالفت با تداوم حاکمیت رییس جمهور سابق و طی چند ماه اخیر نیز در اعتراض به ۵ نامزد انتخابات ریاست جمهوری از جمله تبون بود که توسط کمیسیون مستقل انتخاباتی دولت بوتفلیقه برای این انتخابات دستچین شده بودند.

احزاب سیاسی و به تبع آنها بخشی از مردم این کشور معتقد بوده و هستند که این کمیسیون با رد نامزدهای دیگر احزاب و معرفی این پنج نفر که همگی از مردان سابق در قدرت بوتفلیقه بودند قصد دارد بار دیگر قدرت سیاسی رئیس جمهوری معزول را بازسازی کند.

در هر حال انتخابات با برخی بحران ها برگزار شد و همان کمیسیون انتخاباتی نیز جمعه گذشته تبون را به عنوان برنده این انتخابات اعلام عمومی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =