۱۹ میلی‌متر باران در زاهدان بارید

زاهدان- ایرنا- رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی که از روز سه‌شنبه هفته جاری وارد این استان شد و همچنان ادامه دارد تا صبح امروز پنجشنبه حدود ۱۹ میلی‌متر باران برای زاهدان به همراه آورد.

محسن بستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارتفاع بارش‌های فصل پاییز زاهدان با بارش‌های این سامانه از ۴۰ میلی‌متر عبور کرد.

وی با بیان اینکه طی سه ماه اخیر معادل ۵۰ درصد بارش‌های یک سال زراعی زاهدان دریافت شده است، افزود: تا صبح امروز بیشینه بارندگی‌ها با میزان ۲۹.۵ میلی‌متر از «سنیب» از توابع خاش گزارش شده است.
رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به تشریح فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف استان پرداخت و گفت: همچنین از ایستگاه‌های گراغه و آله آباد پبی زاهدان ۲۴ میلی‌متر، تمندان خاش ۲۱.۵ میلی‌متر، خیرآباد بالای زاهدان ۱۸ میلی‌متر، کهنک دهپابید ۱۶ میلی‌متر، کوشه خاش ۱۵.۵ میلی‌متر، چانعلی، کلات سیاه و مرکز تحقیقات زاهدان ۱۵ میلی‌متر باران گزارش شده است.

 دمای زاهدان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

 کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنان تا امشب آسمان استان نیمه ابری تا ابری است و رگبار پراکنده باران ادامه دارد همچنین  وزش باد شمالی دمای هوای استان را بین پنج تا هفت درجه و در برخی مناطق ۱۰ درجه سردتر می‌کند.

مصدق گودرزی اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امروز و امشب نیز شرایط برای ریزش های رگباری در سیستان و بلوچستان بویژه نواحی مرکزی و ارتفاعات نیمه شمالی مهیاست.
وی با بیان اینکه دیروز و امروز از بخش‌هایی از استان گزارش مه گرفتگی دریافت شد، گفت: با نفوذ توده هوای سرد و رطوبت بالای موجود در هوا، همچنان احتمال وقوع پدیده مه و کاهش دید افقی در مناطق کوهستانی و سردسیر استان وجود دارد.
 کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان از آغاز وزش باد به نسبت شدید در شمال استان خبر داد و افزود: پنجشنبه و جمعه در نواحی شمالی، نوار غربی و مرز شرقی وزش باد شدید شمالی رخ خواهد داد که ضمن کاهش شدید دما، موجب خیزش گردوخاک در نقاط مستعد می‌شود.
وی بیان کرد: وزش باد شمالی دمای هوای استان را بین پنج تا هفت درجه و در برخی مناطق ۱۰ درجه سردتر می‌کند به طوریکه کمینه دمای زاهدان در سردترین روزهای آینده به حدود منفی پنج درجه سلسیوس می‌رسد.
گودرزی از کاهش تراکم ابرها در آسمان  نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خبرداد و افزود: از امشب به تدریج روند کاهش ابر در استان به ویژه نواحی مرکزی و نیمه جنوبی استان آغاز می‌شود.
وی اظهار داشت: دریای عمان تا شنبه هفته آینده مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =