مسابقات جهانی کشتی فرنگی در ایران به سال آینده موکول شد

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی گفت: مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در ایران سال آینده میلادی برگزار می‌شود.

علیرضا دبیر روز پنجشنبه در حاشیه مجمع سالانه هیات کشتی خراسان رضوی طی گفت‌وگو با خبرنگاران در مشهد افزود: در سالی که المپیک برگزار می‌شود مسابقات جام جهانی برگزار نمی‌گردد اما به صورت استثنا این مسابقات در سال ۲۰۲۰ میلادی در ایران برگزار خواهد شد. 

وی ادامه داد: رییس اتحادیه جهانی کشتی نیز موافق این امر است و در این زمینه در ارتباط با همدیگر هستیم. 

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به مسابقات لیگ برتر کشتی نیز گفت: لیگ برتر ویترین کشتی است و به این لیگ باور داریم و امیدواریم مشهد در لیگ برتر سال آینده با تلاش بیشتر روی سکو برود.

وی با تاکید بر توجه به سنین پایه در این رشته افزود: روش کار در نونهالان باید عوض شود و نباید مسابقات بیهوده در این رده سنی برگزار کرد، باید این سنین را با بزرگان کشتی، سالن کشتی و مجموعه‌های دیگر آشنا و از انجام مسابقات اضافی پرهیز کنیم.

دبیر به اعزام بدون مجوز یک تیم کشتی از خراسان رضوی به مسابقات برون مرزی اشاره کرد و ادامه داد: این کار یک تخلف است و با جدیت این موضوع را دنبال می‌کنیم و با مسببان این اقدام برخورد قاطع انجام خواهد شد.

مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی پیش از این قرار بود روزهای هفتم و هشتم آذر ماه جاری با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود که چندی پیش با تصمیم اعضای کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی به سال آینده میلادی موکول شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =