کشور به ۲۱۰ مدرسه استثنایی نیاز دارد

سبزوار- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۲۱۰ مدرسه استثنایی در سراسر کشور نیاز داریم که خیّران تعهد ساخت تمامی این مدارس را داده اند.

سید جواد حسینی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از یک مدرسه استثنایی در سبزوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارگروه خیران مدارس استثنایی برای برطرف کردن مشکل فضای آموزشی دانش آموزان دارای نیاز ویژه تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: طی هفته آینده کلنگ زنی احداث نخستین مدرسه استثنایی با همیاری خیران مدرسه ساز انجام می شود.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: برای تلفیق دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه با دانش آموزان عادی قرار است تا پایان سال آینده ۳۲ مدرسه عادی در استانهای کشور با همکاری صندوق حمایت از کودکان (یونیسف) مناسب سازی شود تا این الگو در طرح مناسب‌سازی استمرار یابد.
حسینی افزود: برای به فعلیت رساندن امکانات، در فرایند استاندارد تعلیم و تربیت طی ماههای اخیر ۶ کتاب برای اولیای دانش آموزان عادی در رفتار با دانش‌آموزان با نیاز  ویژه، ۱۱۹ کتاب مناسب‌سازی شده و ۶۰  اثر آموزشی تهیه و تولید شده است.
حدود ۱۵۳ هزار دانش‌آموز دارای نیاز ویژه کشور در هزار و ۶۰۰ مدرسه ویژه، ۸۰۰ مدرسه پشتیبان و ۵۰ مرکز اوتیسم به شکل تلفیقی و ویژه درس می خوانند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =