استاندار: پاسداشت مفاخر اولویت برنامه‌های فرهنگی همدان است
عکس آرشیوی است.

همدان- ایرنا- استاندار همدان با اشاره به استمرار آیین‌های پاسداشت مفاخر علمی و دینی در این استان گفت: این رویکرد در اولویت برنامه‌های فرهنگی همدان قرار دارد.

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در کنگره ملی بزرگداشت آیت الله تالهی در دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: خاک همدان عالم پرور و آیت الله تالهی نمونه ای برجسته در این حوزه است. 

استاندار اضافه کرد: پاسداشت مفاخر همدان سنت نیکویی است که از سال ۹۴ بنیانگذاری شده است و همچنان ادامه می یابد. 

وی کنگره میر سید علی همدانی، سیدجمال الدینی اسدآبادی، عین القضات و باباطاهر را از جمله آیین های پاسداشت مفاخر برشمرد و گفت: این سنت حسنه در استان همدان استمرار دارد. 

شاهرخی خاطرنشان کرد: کنگره آیت الله تالهی در ادامه سنت نیکوی پاسداشت بزرگان و مفاخر برگزار شده است که امیدواریم آثار و بازخوردهای خوبی در حوزه علمی و عرفانی برجا بگذارد. 

وی حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از نخبگان دانشگاهی و حوزوی را مایه مباهات همدان دانست که نشان از بزرگی و سرشناسی آیت الله تالهی دارد. 

استاندار همدان گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی آیت الله مدنی برای برگزاری این کنگره زحمات بسیاری کشیدند و همه دستگاه ها و نهادهای استان برای اجرای برنامه های شناخت و معرفی بزرگان و علما پیشقدم شوند.

شیخ محمد هادی تألّهی همدانی از فقها و عرفا و مدرسان شیعه بود که در سال ۱۲۷۹ شمسی در همدان متولد و در ۲۶ آذر ۱۳۷۵ در سن ۹۶ سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =