دیدار مقامات امنیتی آمریکا و رژیم صهیونسیتی برای بهره برداری از اغتشاشات در منطقه

تهران – ایرنا – مشاوران امنیت ملی آمریکا و رژیم صهیونیستی در کاخ سفید دیدار و برای بهره برداری از موضوعاتی نظیر اغتشاشات اخیر در ایران و منطقه گفت و گو کردند.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری اکسیوس، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مئیر بن شابات همتای اسرائیلی او در بیانیه پایانی دیدار در کاخ سفید اعلام کردند که در باره موضوعاتی از جمله ناآرامی ها در ایران گفت و گو کرده‌اند.

در این بیانیه اعلام شده که "دو طرف توافق کردند که به هماهنگی نزدیک خود برای مقابله با حضور منطقه ای ایران و نیز پیامدهای ناآرامی‌ها در ایران ادامه دهند" .

در این بیانیه خاطرنشان شده که دو طرف همچنین درباره سوریه ، عراق ، لبنان و سایر موضوعات منطقه‌ای گفت و گو کردند.

مشاور امنیت ملی آمریکا به همتای صهیونسیت خود گفته است که "منافع مشترک بین اسرائیل و کشورهای عربی، ایجاد مشارکت‌های جدید منطقه‌ای برای مقابله با نفوذ ایران را امکان‌ پذیر ساخته است" .

کاخ سفید به تازگی رایزنی‌هایی با کشورهای امارات ، مراکش ، بحرین و عمان در باره موافقت‌نامه‌های عدم تجاوز بارژیم صهیونیستی انجام داده است.

بر اساس بیانیه مشاوران امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی ، اوبراین و بن‌شابات تیم‌های کاری خود را به ادامه کارگروه‌های مشترک در ماه‌های آینده در حوزه‌های سایبری ، اطلاعاتی و مخابراتی برای مقابله با تهدیدات ادعایی ایران و سایر بازیگران رهنمود دادند.

پایگاه خبری اکسیوس خاطرنشان کرد :‌ اهمیت این دیدار و رایزنی‌های انجام شده از این لحاظ است که مقامات اسرائیلی می‌گویند به علت اغتشاشات در ایران و همچنین تظاهرات در عراق و لبنان ، فرصتی برای اعمال فشار بیشتر بر دولت ایران و تضعیف نفوذ این کشور در منطقه ایجاد شده است.

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اوایل آذرماه اعلام کرد:‌تعدادی از عناصری که در تلاش برای جمع‌آوری اطلاعاتی از اغتشاشات و انتقال آنها به خارج کشور بودند، شناسائی و دستگیر شدند .

عناصر مذکور که با بودجه سرویس اطلاعاتی آمریکا که در کشورهای مختلف آموزش‌های لازم جمع‌آوری اطلاعات در پوشش شهروند خبرنگاری دیده بودند، از مدت‌ها قبل تحت رصد اطلاعاتی قرار داشته و پس از اوج‌گیری اغتشاشات، مشخص گردید که دستوراتی برای حضور در اغتشاشات و تهیه گزارشات دقیق و به ویژه تصویری دریافت نموده‌اند.

بر این اساس تعداد ۶ نفر از این افراد که در زمان حضور در صحنه‌های اغتشاش و اجرای دستورات عناصر سرویس اطلاعاتی دستگیر و همچنین دو نفر دیگر نیز که اقدام به جمع آوری اطلاعات و قصد انتقال آن به خارج از کشور را داشتند؛ قبل از خروج از کشور شناسایی و دستگیر شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha