۲۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۶
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 83600325
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ:احساس نمی شود که استیضاح می شویم

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا همزمان با رای‌گیری استیضاح در مجلس نمایندگان به گردهمایی انتخاباتی خود در میشیگان رفت و گفت احساس نمی شود که استیضاح می شویم چرا که هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌ایم.

دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه در حالی که اتهام نخست وی مبنی بر سوء استفاده از قدرت با ۲۳۰ رای موافق در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، اظهار کرد: ما در حزب جمهوریخواه پشتیبانی فوق العاده ای داریم.

در میانه سخنرانی ترامپ، یک زن به اظهارات وی اعتراض کرد که علاوه بر آنکه جمعیت طرفدار ترامپ علیه او، سر و صدا به راه انداختند، خود ترامپ هم او را "فردی زننده" و "یک آدم کثیف، یک آدم واقعا ژولیده" نامید و گفت او را بیرون کنید.

همچنین ترامپ مدعی شد که در حدود ۱۰ سال پیش او را در میشیگان به عنوان مرد سال معرفی کرده اند در حالی که به اعتراف خبرنگاران آمریکایی، او هرگز به عنوان مرد سال معرفی نشده است.

ترامپ در حال سخنرانی بود که نتیجه رای مجلس نمایندگان درباره استیضاح وی بر روی صفحه تله پرومپتر نمایش داده شد.

وی در واکنش به این رای با شادمانی اعلام کرد هیچ جمهوریخواهی علیه او نبوده است و سه دموکرات هم به نفع او رای داده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال که امیدش به اکثریت جمهوریخواهان در سنای آمریکا است و می داند که استیضاح او با شکست مواجه می شود، اقدام مجلس نمایندگان آمریکا را غیر قانونی و خودکشی سیاسی خواند.

ترامپ که همواره تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح خود را ناتوانی آنها در رقابت انتخاباتی با وی نامیده است، بار دیگر اظهار کرد از زمان انتخابات ۲۰۱۶ تا کنون دموکرات‌ها تلاش کرده‌اند پیروزی مرا باطل کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ خطایی مرتکب نشده است، دموکرات‌ها  را به سوء استفاده از قدرت و بهانه تراشی متهم کرد و گفت آنها با اقداماتشان ملت آمریکا را آزار می دهند. من نخستین شخصی هستم که بدون هیچ گونه جرمی محاکمه می شوم اما نگران نیستم چرا که خطایی مرتکب نشده ام.

رئیس جمهوری آمریکا به رسم همیشگی، در این سخنرانی ۹۳ دقیقه ای هم رسانه ها را متهم کرد که پیروزی خاص او در انتخابات اوایل امسال در کارولینای جنوبی را پوشش نداده اند.

ترامپ همچنین در اتهام زنی به رقیب انتخاباتی خود گفت اگر آنچه را که جو بایدن و پسرش هانتر انجام داده‌اند را من مرتکب شده بودم، اکنون صندلی شوک برقی را بازگردانده بودند.

از نکات مورد توجه در سخنرانی امشب، چهره برافروخته و قرمز ترامپ بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha