نماینده جمهوریخواه استیضاح ترامپ را محاکمه ناعادلانه خواند

تهران- ایرنا- یک نماینده جمهوریخواه در نشست استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا گفت که محاکمه حضرت مسیح (ع) رویه عادلانه‌تری نسبت به این استیضاح داشته است.

«بری لودرمیلک» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه بررسی استضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، این استیضاح را ناعادلانه‌تر از محاکمه حضرت عیسی مسیح (ع) توسط کاهنان یهودی دانست.

لودرمیلک به رای‌گیری استیضاح در آستانه کریسمس اشاره کرد و گفت که «پونتیوس پیلاطس» والی یهودا که حضرت مسیح (ع) را محاکمه کرد، حقوق بیشتری به وی داد تا دمکرات‌ها در فرایند استیضاح ترامپ.

جمهوریخواهان به نحوه عملکرد دمکرات‌ها در فرایند تحقیقات برای استیضاح ترامپ انتقاد دارند و می‌گویند که فرصت لازم در اختیار ترامپ یا مشاورانش گذاشته نشده تا اسناد و شاهدان مورد نظر خود را دعوت کنند.

لودرملیک تاکید کرد: کارمند افشاگری که با شکایت درباره مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین این استیضاح را جدی‌تر کرد، در فرایند تحقیقات به مجلس نمایندگان احضار نشده و هویت هنوز ناشناس مانده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا یک هفته به ترامپ مهلت داده بود تا مشارکت یا عدم مشارکت مشاوران حقوقی‌اش را در جلسات بررسی استیضاح اعلام کند، اما با پایان یافتن این مهلت، مشاور ترامپ اعلام کرد که کاخ سفید در این فرایند با کنگره همکاری نخواهد کرد.

ترامپ از دسترسی مجلس نمایندگان به اسناد کاخ سفید در فرایند استیضاح خودداری کرده و رسما از افراد تحت امرش خواسته است  در نشست‌های استیضاح شرکت نکنند.

رئیس جمهوری آمریکا در مقابل گفته است زمانی که محاکمه وی در سنای آمریکا که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند، آغاز شود، حاضر است حتی وزیران خود را برای شهادت‌دهی بفرستد.

ترامپ متهم است که کمک چندصد میلیون دلاری به اوکراین و دیدار با رئیس جمهوری این کشور را مشروط کرد به آغاز تحقیقات علیه یک شرکت گازی که پسر «جو بایدن» در هیات مدیره آن بوده است.

جو بایدن یکی از نامزدهای حزب دمکرات و احتمالا اصلی‌ترین رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا است و دمکرات‌های کنگره می‌گویند که این کار ترامپ سوء استفاده از قدرت برای منافع شخصی بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از سوی دمکرات‌ها متهم به کارشکنی در تحقیقات کنگره از طریق مسدود کردن دسترسی اعضای مجلس نمایندگان به اسناد و مقام‌های قوه مجوریه شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا اکنون در حال بحث و مذاکره پیرامون استیضاح ترامپ است و تا ساعاتی دیگر رای‌گیری نهایی در این باره را آغاز می‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha