مشاور کاخ سفید: میراث ترامپ با استیضاح لکه‌دار نمی‌شود

تهران- ایرنا- مشاور کاخ سفید با بیان اینکه استیضاح ترامپ میراث ریاست جمهوری او را لکه‌دار نمی‌کند، تاکید کرد که رئیس جمهوری آمریکا روابط با اوکراین را به منوال پیشین ادامه می‌دهد.

«کلیَن کانوِی» مشاور کاخ سفید چهارشنبه‌شب همزمان با برگزاری نشست استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، نشست خبری برگزار کرد و 40 دقیقه درباره استیضاح سخن گفت.

کانوی گفت که ترامپ روند بررسی استیضاح خود در مجلس نمایندگان را دنبال می‌کند، اما برنامه‌های بسیار دیگری نیز در برنامه‌های کاری خود دارد.

وی ضمن ابراز ناخشنودی از استیضاح ترامپ، آن را "مسخره" خواند و تاکید کرد که گمان نمی‌کند این فرایند، میراث ریاست جمهوری ترامپ را لکه‌دار کند.

این مقام کاخ سفید همچنین  بدون اشاره به خروج یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده از توافق بین المللی برجام این اقدام را از میراث ترامپ در دوران ریاست جمهوری عنوان کرد.

مشاور ترامپ در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد در رفتار خود در ارتباط با اوکراین که سبب استیضاحش شده  تغییری دهد، گفت: خیر، خودتان می‌دانید که او [در هر حال] قرار بود استیضاح شود.

فرایند استیضاح ترامپ پس از آن جدی شد که محتوای مکالمه تلفنی او با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین و گروکشی روابط آمریکا با این کشور برای فضاسازی منفی علیه رقیب انتخاباتی‌اش افشا شد.

ترامپ متهم است که کمک چندصد میلیون دلاری به اوکراین و دیدار با رئیس جمهوری این کشور را مشروط کرد به آغاز تحقیقات علیه یک شرکت گازی که پسر «جو بایدن» در هیات مدیره آن بوده است.

جو بایدن یکی از نامزدهای حزب دمکرات و احتمالا اصلی‌ترین رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا است و دمکرات‌های کنگره می‌گویند که این کار ترامپ سوء استفاده از قدرت برای منافع شخصی بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از سوی دمکرات‌ها متهم به کارشکنی در تحقیقات کنگره از طریق مسدود کردن دسترسی اعضای مجلس نمایندگان به اسناد و مقام‌های قوه مجوریه شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا اکنون در حال بحث و مذاکره پیرامون استیضاح ترامپ است و تا ساعاتی دیگر رای‌گیری نهایی در این باره را آغاز می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha