مدیریت توزیع داروهای ارزان قیمت برای معتادان در دستور کار است؛ نه توزیع مواد مخدر

تهران - ایرنا - علی هاشمی دبیرکل پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: موضوع به دست گرفتن مدیریت مصرف معتادان از طریق تولید و توزیع داروهای نگهدارنده و درمان کننده ارزان قیمت برای معتادان در دستور کار دولت قرار دارد، نه توزیع مواد مخدر.

علی هاشمی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی رسانه ها به ویژه خبرگزاری های معاند در خارج کشور، سخنان امروز پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره راه های حل معضل اعتیاد را به شکل ناقص انتشار دادند و اصلا بحث توزیع مواد مخدر توسط دولت، مطرح نیست.
وی توضیح داد: در واقع، در راستای مبارزه با مافیای مواد مخدر و وارد آوردن ضربه به بنیان و منافع اقتصادی باندهای مافیایی، موضوع کشت شقایق "الیفرا" در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب و با تایید و ابلاغ مقام معظم رهبری و اصلاح بند ۴۱ قانون مبارزه با مواد مخدر، اجرایی شد.
مدیرعامل موسسه کاهش آسیب و پیشگیری ققنوس با بیان اینکه این قانون در سیاست های کلی نظام و برنامه پنجساله ششم توسعه کشور نیز عملیاتی شده و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز متولی آن است، ادامه داد: هدف اصلی این قانون نیز بر قطع دستان جنایتکاران پلید مافیای مواد مخدر از این بازار پر سود و فسادانگیز تمرکز دارد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مرکز منطقه ای درمان اختلالات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر که در مرکز ملی مطالعات اعتیاد در بیمارستان فارابی تهران برگزار شد، افزود: به عنوان نمایندگان مردم در مجلس تلاش کردیم تا اعتیاد از جرم انگاری خارج و به حیطه درمان و بیماری نزدیک شود.
پزشکیان ادامه داد: در سیاست معتقدیم اعتیاد یک مشکل عرضه و تقاضاست و تا زمانی که توزیع وجود دارد، روال به همین شکل ادامه خواهد داشت؛ پس با عرضه کنندگان باید بشدت برخورد کرد.
وی یادآورشد که  حاکمیت باید کالا و محصول را عرضه کند و اگر می توانستیم کاملا عرضه را بر عهده بگیریم همه افرادی که نیاز به دارو داشتند را می شناختیم و درمان راحت تری می داشتیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =