نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و بسته‌بندی در مشهد گشایش یافت

مشهد- ایرنا- هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و کارتن سازی چهارشنبه شب در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و اتحادیه چاپخانه‌داران استان برپا شد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه گشایش این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و بسته‌بندی در فضایی به گستره سه هزار و ۸۰۰ مترمربع با حضور بیش از ۱۱۰ شرکت داخلی و خارجی دایر شده است.

افشین تحفه‌گر افزود: زمینه فعالیت این شرکت‌ها چاپ، بسته‌بندی، کارتن، ورق، مرکب، لیزر و تابلوسازی و سایر موارد و کالاهای مربوط به صنعت چاپ و بسته‌بندی کالاست که با هدف رونق تولید و یافتن بازارهای جدید صادراتی محصولات خود را ارایه کرده‌اند.

وی ادامه داد: در طول برپایی این نمایشگاه هیات‌های تجاری از کشورهای پاکستان، عراق، افغانستان و لهستان از غرفه‌ها و محصولات شرکت‌ها دیدن خواهند کرد.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزاری جلسات همتایابی با حضور تجار خارجی، برگزاری نشست‌های تخصصی حوزه چاپ و بسته بندی و برپایی کارگاه‌های آموزشی را از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه برشمرد.

تحفه‌گر گفت: خراسان رضوی در حوزه صنعت چاپ یکی از استان‌های مطرح کشور و دومین استان از نظر برخورداری از تعداد واحدهای چاپی و تولیدات در این زمینه است به نحوی که بزرگترین واحدها و مجتمع‌های چاپی در این استان قرار دارند.

وی افزود: بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی در زمینه صنعت چاپ و بسته‌بندی در خراسان رضوی فعالیت دارند و این استان تنها منطقه‌ای در کشور است که برای استقرار واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چاپ ایجاد کرده است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در راستای عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، تسهیل در صادرات بویژه صادرات محصولات چاپی در دستور کار این نهاد قرار گرفت که در این راستا از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار میلیارد ریال محصولات چاپی از استان صادر شده است.

تحفه‌گر گفت: این در حالی است که میزان صادرات محصولات چاپی خراسان رضوی در نیمه دوم سال گذشته یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

وی افزود: صنعت چاپ به عنوان صنعت مادر تولیدات داخلی به شمار می‌رود که اهتمام در تولید و صادرات محصولات چاپی می‌تواند به رونق تولید داخل در رقابت با محصولات خارجی کمک کند.

برپایی همزمان ۲ نمایشگاه دیگر در مشهد 

شرکت نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد از برپایی همزمان ۲ نمایشگاه "تجهیزات هتلداری" و "صنایع غذایی" نیز در این محل خبر داد.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات هتلداری، رستوران و کافی شاپ با حضور ۴۰ شرکت داخلی و هیات‌های خارجی کشورهای پاکستان، افغانستان و عراق در فضایی به گستره ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاهی مشهد برپا شده که زمینه فعالیت مشارکت‌کنندگان، تجهیزات صنعتی، آشپزخانه، تشریفات، خدمات مسافرتی، اقامتی و تفریحی و سلامت می‌باشد.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته نیز با حضور ۱۰۵ شرکت داخلی و هیات‌های خارجی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و لهستان در فضایی به گستره ۹ هزار مترمربع از فضای نمایشگاهی مشهد برپا شده که زمینه فعالیت این شرکت‌ها نیز تولیدات مواد غذایی و ماشین‌آلات خط تولید، فرآوری و بسته‌بندی است.

نمایشگاه‌های یاد شده تا ۳۰ آذر ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =