ایران و پاکستان تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های امنیتی در دریا امضا کردند

اسلام آباد - ایرنا - ایران و پاکستان در جریان سفر رسمی سردار «قاسم رضایی» فرمانده نیروی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به کراچی توافق‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه امنیت دریایی امضا کردند.

سردار رضایی به همراه هیات بلندپایه نظامی-امنیتی ایران روز چهارشنبه در شهر بندری «کراچی» در جنوب پاکستان با مقامات ارشد گارد ساحلی این کشور و برخی از مسئولان نیرو دریایی پاکستان دیدار کرد.

این سفر با هدف توسعه همکاری‌های ایران و پاکستان در دریا، تقویت مکانیزم های مشترک برای حفظ امنیت دریایی و مقابله با چالش ها نظیر فعالیت‌های تروریستی و سرقت‌های دریایی انجام شد.

توافق‌نامه توسعه همکاری‌های دریایی با حضور فرمانده مرزبانی ناجا و دریاسالار «ذکا الرحمان» فرمانده آژانس امنیت دریایی پاکستان در بندر کراچی به امضا رسید.

سردار رضایی در ادامه این سفر با «سید مراد علی شاه» سروزیر ایالت سِند پاکستان نیز دیدار و درخصوص روابط دو کشور برادر جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و توسعه همکاری ها بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدارها «احمد محمدی» سرکنسول ایران در کراچی و «امید سروری» افسر رابط مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ایران در پاکستان نیز حضور داشتند.

فرمانده مرزبانی ناجا در جریان این سفر همچنین از تاسیسات و ناوگان‌های گشت نیروی دریایی پاکستان بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =