۲۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۳
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83600193
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پلوسی: ترامپ راهی جز استیضاح برای ما نگذاشت

تهران- ایرنا- رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نطق آغازین مباحث مربوط به استیضاح رئیس جمهوری این کشور گفت: ترامپ راهی به جز استیضاح برای ما نگذاشت.

نانسی پلوسی رئیس نمایندگان آمریکا در نشست چهارشنبه شب این مجلس بحث مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را با سرود ملی و پرچم ایالات متحده آغاز کرد.

پلوسی گفت که اعضای مجلس نمایندگان باید برای حفظ این «جمهوری» که هر روز برای آن قسم یاد می‌کنند، به استیضاح ترامپ رای بدهند و از قانون اساسی کشور خود محافظت کنند.

وی تاکید کرد: آنچه ما امروز درباره آن بحث می‌کنیم، این حقیقت ثابت شده است که رئیس جمهوری [آمریکا] قانون اساسی را نقض کرده است. واقعیت این است که رئیس جمهوری تهدیدی زنده علیه امنیت ملی و یکپارچگی انتخابات ما است که اساس دمکراسی ما را تشکیل می‌دهند.

پلوسی سپس آغاز فرایند رسمی بحث و مذاکره درباره قطعنامه استیضاح ترامپ را "قاطعانه و در عین حال با ناراحتی" اعلام کرد.

سه کمیته اطلاعات، قضایی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در چند ماه گذشته تحقیقاتی جنجالی درباره اتهام‌های مطرح شده علیه ترامپ را پیش بردند که در نهایت به انتشار گزارشی 400 صفحه‌ای منجر شد.

این گزارش که ترامپ را در دو اصل قانون اساسی آمریکا مربوط به استیضاح ریاست جمهوری متهم می‌دانست، در کمیته قضایی مجلس نمایندگان به ریاست جرالد ندلر عضو دمکرات این مجلس به تصویب رسید.

اکنون اعضای موافق و مخالف مجلس نمایندگان آمریکا به مدت 6 ساعت درباره اصول استیضاح ترامپ بحث خواهند کرد و در نهاد رای‌گیری نهایی برای استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور آغاز خواهد شد که انتظار می‌رود با توجه به اکثریت دمکرات‌ها رای بیاورد.

در صورتی که استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان رای بیاورد، قطعنامه این مجلس در این باره به سنای آمریکا ارسال می‌شود تا محاکمه رئیس جمهوری ایالات متحده در این شاخه نهاد قانونگذاری این کشور برگزار شود.

ترامپ متهم به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha