بیانیه مشترک حزب‌الله و اَمَل در مورد رویدادهای لبنان

بیروت – ایرنا – بیانیه مشترک دو جنبش شیعی حزب‌الله و امل در مورد تازه‌ترین رویدادهای سیاسی و امنیتی لبنان به ویژه حوادثی همچون تخریب اموال عمومی و رفتارهای آشوبگرانه در بیروت و دیگر شهرهای این کشور منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، این بیانیه که پس از نشست چهارشنبه شب شماری از فرماندهان این جنبش‌ها در بیروت صادر شد شامل چهار بند به شرح زیر است:

الف – هرگونه تعرض و توهین به مقام‌ها و رهبران دینی و تاریخی و شخصیت‌های ملی که نمادهای بزرگ مردم لبنان به شمار می روند، محکوم می‌کنیم.

ب - نسبت به تداوم فعالیت‌های آشوبگرانه و صحنه‌های خشونت آمیز و اعلامیه‌هایی که مردم را علیه یکدیگر تحریک می کند و باعث ایجاد فتنه در مناطق مختلف می شود، هشدار می دهیم. جوانان را از ویدیوهایی که در فضای مجازی منتشر و باعث از بین رفتن امنیت و ایجاد آشوب می شود برحذر می داریم و مردم، مقام‌ها و رهبران را به هوشیاری، تعقل و تدبر در خصوص پیامد و عاقبت چنین رفتارهایی دعوت می کنیم.

ج - همه مردم به خصوص طرفداران جنبش های امل و حزب‌الله را به آگاهی و دنبال نکردن شایعه ها دعوت می کنیم که ترویج آن ها باعث ایجاد فتنه بین فرزندان لبنان خواهد شد.

د - از نیروهای نظامی و امنیتی می خواهیم با عاملان حوادث آشوبگرانه و هر نوع تجاوز به اموال عمومی و خصوصی و بستن راه‌ها و توهین به عابران با قاطعیت و به شکل مناسب برخورد کنند.

پیش از این نیز «نبیه بِرّی» رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل نسبت به افزایش شعارهای خطرناک مذهبی و طایفه ای از طرف نفوذی‌ها در لبنان هشدار داد و تاکید کرد: هیچ گونه حمایت سیاسی، قضایی و سازمانی برای کسانی که وحدت و امنیت ملی لبنان را به خطر می اندازند، وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =