امام جمعه موقت تهران: آیت‌الله تالهی حجتی از حجت‌های خدا بود

همدان - ایرنا - امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آیت‌الله تالهی در پشتیبانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نقش موثری داشت گفت: این عالم ربانی حجتی از حجت‌های الهی برای مردم همدان و همه ما بود.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی شامگاه چهارشنبه در کنگره ملی آیت‌الله محمدهادی تَالّهی در عباسیه جولان همدان افزود: علم آیت‌الله تالهی در کتاب‌هایش نیامده و با استفاده از علم خود ارتباطاتی را برقرار می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب قرآن امام حسین(ع) و ائمه اطهار (ع) است، اظهار داشت: این انقلاب در این چهل سال با دست غیب خدا همراه بوده و به اینجا رسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه آنچه که در کتاب یافت نمی‌شود در نماز شب به دست می‌آید، عنوان کرد: علمی که خدا در قلب بنده خود قرار می‌دهد نور الهی است، این علم اکتسابی نیست و علم وجودی است و این حقیقت را خدا در وجود هرکس قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: آیت‌الله تالهی در جبهه نقش داشته و علم خود را برای زمینه سازی ظهور استفاده کرده است.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: خداوند اولیای خود را در بین مردم پنهان کرده است تا انسان‌ها از وجود آن‌ها بهره‌مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه همدان در داشتن علمای بزرگ شهرت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: آیت‌الله بهاری، آیت‌الله گنبدی و آیت‌الله ملاعلی آخوند از علمای بزرگ این منطقه هستند و آیت الله تالهی آخرین آن‌ها بود که امیدواریم این عالم پروری در این منطقه ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های آیت‌الله تالهی عشق به امام علی (ع) بود.

وی ادامه داد: اقبال به حوزه های علمیه کم شده است که نشان می‌دهد بازار خداخواهی، بهشت و دین مشتری کم دارد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در جنگ سخت و در هشت سال دفاع مقدس، تمام اقشار جامعه از نوجوانان ۱۱ ساله تا پیر مردان عاشورای امام حسین (ع) را تجدید کردند.

شیخ محمد هادی تألّهی همدانی از فقها و عرفا و مدرسان شیعه بود که در سال ۱۲۷۹ شمسی در همدان متولد و در ۲۶ آذر ۱۳۷۵ در سن ۹۶ سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت.

کنگره آیت‌الله تالهی ۲۸ آذر سال جاری در همدان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =