ایمنی سفرهای دریایی ارتقا یافته است

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کیفیت سفرهای دریایی در مقایسه با سال‌های گذشته از نظر ایمنی و سهولت دسترسی، ارتقاء پیدا کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، «محمد راستاد» در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به امکانات زیرساختی و روبنایی فراهم شده در حوزه سفرها و گردشگری دریایی، اعم از پایانه‌ها و شناورهای گردشگری، اظهارداشت: امروز کیفیت سفرهای دریایی در مقایسه با سال‌های گذشته، در دو بخش ایمنی و سهولت دسترسی، ارتقاء پیدا کرده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر سازمان بنادر و دریانوردی با هدف توسعه گردشگری دریایی تسهیلات کم بهره و سهل الوصول اعطاء می‌کند و از سویی با تقبل یارانه به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها و روبناها، از توسعه گردشگری دریایی حمایت کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا شرایط ایده آل در حوزه گردشگری دریایی، فاصله داریم، گفت: اخیرا سازمان بنادر برای بهبود گردشگری دریایی اقدمات مناسب و مطلوبی را در جزایر و سواحل جنوب کشور- به ویژه در جزیره قشم به عنوان مرکز ثقل سفرها و  گردشگری دریایی انجام داده است.

به گفته راستاد، هم اکنون در جزیره قشم با نصب اسکله شناور و فراهم شدن امکانات رفاهی، دسترسی به اسکله و انجام سفر دریایی، مناسب و بهتر شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و احداث سایت و اسکله گردشگری نمونه در بندر چمخاله در گیلان خبر داد و آن را یک گام مهم و راهبردی در استفاده درست از سواحل و نوار ساحلی کشور عنوان کرد.

وی استفاده از بهترین کیفیت و مناسب ترین شرایط برای گردشگری دریایی را استحقاق هموطنان ایرانی دانست و آن را رسالت سازمان بنادر در راستای ارتقای  گردشگری دریایی در کشور برشمرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه و امکانات گردشگری دریایی در کشور باید به گونه ای باشد که گردشگران ایرانی به جای سفر به خارج از کشور  از امکانات و ظرفیت های داخل کشور بهره ببرند.

راستاد تأکید کرد: در کشور ایران به لحاظ تنوع آب و هوایی، می توانیم در طول سال از امکانات گردشگری دریایی در شمال و جنوب کشور استفاده کنیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =