جشنواره «یلدای کودکانه» ویژه کودکان کار در پایتخت برگزار می شود

تهران- ایرنا- سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‎های اجتماعی شهرداری تهران گفت: آیین شب یلدا ویژه کودکان کار و خیابان، با عنوان «یلدای کودکانه» با اجرای برنامه های شاد در پایتخت برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سیدمالک‌ حسینی با اشاره به ویژه برنامه‌های شب یلدای کودکانه ویژه کودکان کار گفت: این جشنواره از ۲۷ تا ۳۰ آذر با برگزاری برنامه‌هایی همچون نمایش عروسکی، بازدید از موزه، شاهنامه خوانی، اجرای موسیقی سنتی، نمایش کمدی و سایر برنامه ها اجرا می شود.

وی افزود: در جشنواره یلدا که با مشارکت حوزه هنری کودک و نوجوان و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اجرایی می شود ۲۱ برنامه‌ مفرح در گرمخانه‎ها و سامانسراها و مراکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان در نظر گرفته شده است.

اضافه کرد: کتاب های گروه سنی (الف، ب، ج) نیز با موضوع های مختلف به کودکان اهدا می شود.

اهدای کتاب به کودکان کار

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان نیز درباره این فعالیت گفت: طرح یلدای کودکانه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این دو مجموعه و با شعار یلدای کودکانه، کودکان شاد و با اهدای کتاب به کودکان کار اجرایی می شود و ما با اهدای کتاب های ویژه گروه سنی کودک و نوجوان به استقبال یلدا می رویم.

حجت الله ناظری افزود: کودکان کار، نیازمند آموزش هستند و کتاب به عنوان بهترین هدیه می تواند همراه همیشه کودکان کار باشد. 

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: از سوی دیگر قصه گویی به عنوان یکی از رسوم کهن ایرانیان در شب یلدا همیشه مورد توجه بوده است. لذا به نظر می رسد اهدای کتاب در این شب خاص، می تواند بسیار حائز اهمیت و متناسب با فضای این شب باشد. 

ناظری گفت: تلاش ما این است تا با مشارکت با دیگر سازمان ها و نهادها، بتوانیم شاهد افزایش برنامه های مفرح و متنوع ویژه این گروه سنی خاص در راستای تحقق عدالت اجتماعی و احیای آیین های دینی، سنتی و ایرانی باشیم. 

گفتنی است مجموعه های در دلم کبوتری است، با تو هوا خوب است، لحظه های ساکت پیاده رو، داماد کوچولو، من عروسک گلهانم، تو هم خودت درختی، مثل سه تا کبوتر، می خواهم یک داداش بخرم از جمله کتاب هایی است که در این جشنواره به کودکان کار اهدا خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =