رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: نامه ترامپ مشمئز کننده است

تهران– ایرنا– «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نامه شدیداللحن دونالد ترامپ در مورد استیضاح را مشمئز کننده خواند.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان امروز(چهارشنبه ۲۷ آذر) با پخش صحنه‌هایی از واکنش رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ساختمان کنگره، به پاسخ پلوسی به خبرنگار این شبکه درباره نامه ترامپ اشاره کرد که گفته، واکنشی به این نامه ندارد  و نامه ترامپ را «مهمل» می‌داند.

پلوسی در پاسخ به این پرسش که چرا واکنشی ندارید، گفت: منظور این است که بطور کامل آن را نخوانده‌ام؛ سرگرم کار بودم و خلاصه‌ای از آن را دیدم، واقعا مشمئزکننده و وقیحانه است.

در همین حال تارنمای خبری هیل (TheHill) نیز گزارش داد: ساعاتی بعد، پلوسی به هم حزبی‌های دموکراتش گفت، چنانچه به استیضاح ترامپ رای ندهند، نمایندگانی وظیفه‌نشناس خواهند بود.

به نوشته هیل، پلوسی در نامه‌ای با عنوان "همکاران عزیز" نوشت: تحقیقات انجام شده از سوی مجلس نمایندگان کاملا مشخص کرد که شخص رئیس جمهوری مرتکب "سوءاستفاده از قدرت " در راستای منافع سیاسی و شخصی خود و همچنین مرتکب جلوگیری از تحقیقات کنگره شده و خود را بالاتر از مسئولیت‌پذیری و فراتر از قانون اساسی و مردم آمریکا دانسته است.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ارسال نامه‌ای شدیداللحن خطاب به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان این کشور، ضمن دفاع از عملکردش، تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح را «کودتای حزبی» و «جنگ علیه دمکراسی» خواند.
نامه ۶ صفحه‌ای، دیروز (سه‌شنبه ۲۶ آذر) یک روز پیش از رأی‌گیری مجلس نمایندگان درباره آغاز روند استیضاح ترامپ نوشته شده است. رئیس جمهوری آمریکا در این نامه ضمن انتقاد شدید از دموکرات ها، خواستار توقف روند استیضاح خود شده است.
او در این نامه با متهم کردن دموکرات‌ها به «سوء استفاده بی‌سابقه از قدرت» و «دخالت در انتخابات آمریکا» نوشت: زمان آن فرا رسیده است که شما و دموکرات‌های حزب‌گرا در کنگره، فوراً خیالبافی در مورد استیضاح را کنار بگذارید و به روال کار کردن برای مردم بازگردید. این اقدام چیزی جز تلاش غیرقانونی و حزبی برای کودتا نیست.
ترامپ همچنین هشدار داد: تردیدی ندارم که مردم آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ شما و دموکرات‌ها را کاملاً پاسخگو خواهند کرد.

**۱۳۰۲**۲۰۲۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha