۲۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83599583
۰ نفر

برچسب‌ها

کرملین: نگرانی ما از گسترش ناتو بر کسی پوشیده نیست

مسکو – ایرنا – سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه نگرانی روسیه از گسترش روزافزون ناتو پوشیده نیست، هشدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور را اقدامی مبتنی بر حقایق نظامی عنوان کرد.

«دمیتری پسکوف» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با تایید سخنان رئیس ستاد کل نیروهای سلح روسیه که از آماده شدن ناتوبرای مناقشه مسلحانه بزرگ خبر داده بود،گفت: در این مورد موضوع دیدگاه یک نظامی حرفه ای مطرح است که بر تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که نظامیان ما با نظارت بر رزمایش های ناتو به دست آورده اند، استوار شده است.
وی ادامه داد: در این مورد این دیدگاه نظامی حرفه ای می تواند تنها ارزیابی صحیح باشد و دفتر رئیس جمهوری روسیه نمی تواند ارزیابی نظامی ارائه کند.
پسکوف گفت: اما گسترش زیرساخت های ناتو به سوی مرزهای روسیه همچنان نگران کننده است و این یک موضوع محرمانه نیست و برای همه معلوم است. 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد: برنامه  فشرده رزمایش های ناتو حکایت از آن دارد که پیمان ناتو برای مناقشه مسلحانه بزرگ آماده می شود.
   والری گراسیموف در دیدار با وابسته های نظامی خارجی در روسیه که امروز چهارشنبه از شبکه تلویزیونی زویوزدا پخش شد گفت: در اسناد ناتو در مقر آن در بروکسل روسیه به عنوان دشمن معرفی شده است و در اجلاس اخیر ناتو در لندن نیز به افزایش نیروهای ناتو در جناح شرقی ان (مناطق همجوار روسیه) اشاره شد.
 به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، اعضای ناتو از سال ۲۰۱۶ بودجه نظامی خود را در مجموع ۱۳۰ میلیارد دلار افزایش دادند و پیش بینی شده است که این رقم تا سال ۲۰۲۴ به ۴۰۰ میلیارد دلار افزایش بیابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که استقرار اجرای پدافند موشکی آمریکا در اروپا ادامه دارد و در کشورهای بالتیک و لهستان و دریای سیاه و بالتیک هم تحرکات ناتو افزایش می یابدو این پیمان رزمایش های بیشتری برگزار می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha