رییس انجمن پارادوومیدانی: نیزه‌ استاندارد برای دوومیدانی‌کارهای معلول تهیه شده است

تهران- ایرنا- رییس انجمن پارادوومیدانی فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: هفتاد نیزه استاندارد برای پارادوومیدانی‌کارهای معلول سفارش دادیم که به زودی بین این ورزشکاران تقسیم می شود.

چند روز پیش «امان‌الله پاپی» نایب قهرمان جهان در رشته پرتاب نیزه معلولان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: نیزه ای که با آن تمرین می‌کند در سطح مسابقه نیست و این یکی از دلایل افت رکوردش در مسابقات جهانی امارات بود. او در این رقابت ها  با کسب مدال نقره جواز حضور در توکیو ۲۰۲۰ را کسب کرد.

«بهمن رضایی» روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گلایه این ورزشکار اظهار داشت: پیش از آغاز سومین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجهیزات برای دوومیدانی کارها تامین شد و به هر ورزشکاری ۶ نیزه دادیم. همچنین فدراسیون سفارش ۵۰ نیزه  از نوردیک سوئد داده است و این نیزه ها به زودی در بین ورزشکاران تقسیم می‌شود. با وجود این تعداد نیزه ورزشکاران این رشته درخواست یک مدل دیگر از نیزه نوردیک را دادند که فدراسیون آنها را خریداری کرده است. 

رییس انجمن پارادوومیدانی ادامه داد: در رشته دوومیدانی بخش پرتاب نیزه این ابزار برای ورزشکاران متفاوت است و هر ورزشکاری به میزان تمرینات نیزه ویژه دریافت می‌کند. تمام این نیزه‌ها نوردیک هستند. اینکه بخواهیم تمام نتایج ورزشکار را به کیفیت وزنه یا نیزه ارتباط دهیم درست نیست. برای پیشرفت و شکستن رکورد باید شرایط تمرین، مربی ورزشکار و میزان تمرینات نیز مورد بررسی قرار گیرد.

رضایی در ادامه با اشاره به توانایی های پاپی تصریح کرد: این ورزشکار در مسابقات قهرمانی کشور که انتخابی تیم ملی نیز بود، با پرتابی ۴۹.۴۵ سانتی‌متر رکورد بسیار خوبی از خود به جای گذاشت اما نتوانسیت این رکورد را در بازی‌های امارات تکرار کند. به نظرم بخشی از افت این ورزشکار به شیوه تمرینات او برخواهد گشت. در نظر داریم که یک اردوی متمرکز برای ورزشکاران معلول دوومیدانی برگزاری کنیم و مربیان برخی از ورزشکاران را نیز تغییر می‌دهیم.

او همچنین یادآور شد: تا امروز نفرات پارادوومیدانی ۱۲ سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کردند. این آمار به کمیته ملی پارالمپیک نیز رسیده است و این کمیته براساس ارزیابی نتایج ورزشکاران، آنان را در چتر حمایتی خود قرار خواهد داد.

 وی با اظهار بی اطلاعی از رفتن ۲ قهرمان پارادوومیدانی ایران به ترکیه گفت: «محمد خالوندی» و «محسن کائیدی» چیزی به فدراسیون اعلام نکردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =